AC Sparta Praha

Odehráli jsme velmi kvalitní utkání

Úvod - Novinky - Zpravodajství - Ženy

8. 11. 2017 | 21:28zpět na seznam novinek

Sparťanky v úvodním zápase osmifinále Ligy mistryň se švédským Linköpingem uhrály cennou remízu 1:1, reportáž zde. Přečtěte si, jak zápas viděl trenér Jan Janota.

Vaše hodnocení utkání?


Odehráli jsme velmi kvalitní utkání. Na nadstandardní úrovni. Kromě našeho vstřeleného gólu tam měla Stáša (Andrea Stašková) nebezpečnou hlavičku a střelu ze střední vzdálenosti. Možná mě ve finále mrzí, že jsme ten zápas nevyhráli, protože jsme ho měli rozehraný dobře. Na druhou stranu musím objektivně přiznat, že některé situace, které vyřešila zejména Megan (Dorsey), tam zaváněly nebezpečím a brankou. Takže asi ve finále ten zápas remízový byl.

Čím to, že sparťanky favorita tak trápily?

Já si myslím, že se sešly dva faktory. Na zápas jsme se dobře připravili a plnili jsme to, co jsme si řekli. Postavili jsme to na týmovém výkonu, který byl na všech postech okořeněný nadstandardními individuálními výkony. A myslím si, že jsme tím soupeře zaskočili. Taky si myslím, že u soupeře momentálně nepanuje pohoda. Nejsou v ideálním rozpoložení. Také jim chybí spousta hráček z jejich soupisky.

Ani jednou jste nestřídal, proč?

Od začátku druhého poločasu jsem nechal hráčky na střídačce rozcvičovat. A měl jsem představu, že když budu střídat, tak sáhnu do ofenzivy. Do defenzivy jsem neměl v plánu zasahovat, snad jen kdyby se objevilo nějaké zranění. Pořád jsem se rozhodoval, koho nahradit. Terén byl těžký, vepředu jsme vsadili na dynamiku a rychlostní typy hráček. Nakonec jsem nevystřídal, protože jsem se i průběžné hráček ptal, jak jsou na tom - a ony mi říkaly, že jsou ready, že to dohrají. Je to určitě jedno z mála utkání, kdy jsem střídání nevyužil. Ale o to větší kloubouk dolů před hráčkami, že všechny plnou porci minut zvládly.

Jak těžký byl terén? Celý zápas pršelo…

Fakt to byl těžký zápas - pršelo celé odpoledne a také i během utkání. O to větší díl energie musí hráčky do utkání vložit. Z kondičního hlediska nám zápas ukázal, že po fyzické stránce jsme připraveni velmi dobře. Když jsem na hřiště přišel před zápasem a věděl jsem, že do výkopu je ještě hodina a půl, tak jsem z toho měl pocit, že to musíme vzít jako svoji výhodu. A nemůžeme z toho terénu dělat vědu. Soupeř hraje většinu svých utkání na umělé trávě, bral jsem to tak, že dnešní terén pro něj byl složitější než pro nás.

Co zlepšit do dalšího zápasu?

Vážím si toho, jak k tomu hráčky přistoupily, na hřišti nechaly maximum. Jsem rád, že jsme se mohli poměřit s celkem, který určitě v Evropě patří k těm lepším týmům, je to aktuální i minulý mistr švédské ligy. A my jsme si tím jen nastavili laťku, protože když proti takovému týmu předvedeme dobrý výkon, je jasné, že se od holek bude očekávat hodně. Do příštího zápasu bychom měli zlepšit klid na míči. Mnohdy jsme míč totiž soupeři jednoduše odevzdali a kolikrát zbytečně nakopli pryč. To budeme muset změnit.

Jak to vidíte před odvetou?

Chci se podívat na video z tohoto zápasu, chci se podívat na některé situace. Mrzí mě zejména inkasovaná branka, protože tam byly i vážnější situace. Došlo tam k určité souhře náhod a sledu chyb. Po herní stránce toho do odvety moc měnit nebudeme. Naše hra fungovala. Samozřejmě zaměříme se na to, abychom méně chybovali a méně odevzdávali míče. Troufnu si tvrdit, že domácí budou pod větším tlakem než my. My se tam jednoznačně jedeme poprat o postup. Musíme sice dát gól, ale věřím, že se nám to podaří.

 • Jan Janota
 • Jan Janota

Fan Shop

 • Dres 2017-2019

  1890 Kč

  Kup

 • Kulich ACS rudo-zlatý bambule

  490 Kč

  Kup

 • Zimní vesta Nike ACS černá

  2090 Kč

  Kup

 • Povlečení kostka pro dospělé

  1150 Kč

  Kup

Pošli odkaz | Nahoru
Generální partner
Platinum partneři