Obě družstva žákyň porazila Hradec Králové

25. 9. 2017 | 10:15zpět na seznam novinek

STARŠÍ ŽÁKYNĚ

Dalším soupeřem starších žákyň byla v Satalicích děvčata z Hradce Králové. Před zápasem se v týmu Sparty řešily menší  zdravotní problémy hráček.  První minuty  zápasu  patřily Spartě. Hned v prvních pěti minutách si sparťanky vytvořily dobré brankové příležitost, které však neproměnily. Dále se hra odehrávala povětšinou na polovině soupeře.

Ve 14.minutě po výborně zahraném rohovém kopu Nedvědové se důrazem prosadila Galbavá a Sparta vedla 1:0. Ve 20.minutě se střelkyně stala nahrávající a Rybínová zvýšila na 2:0. To byl i poločasový výsledek.

Ve druhém poločase se hra nezměnila. Sparta nepustila hradecké do žádné šance. Ve 42. minutě z 20 metrů po otočce vstřelila krásnou a svou druhou branku Lenka Galbavá. Sparťanky byly nadále útočícím týmem, otázkou byl pouze počet vstřelených branek.

Možnost navýšit  skóre mohla Miriam Shomstein nařízeným pokutovým kopem. Bohužel šanci nevyužila. V 50´a v 55´minutě vzala na sebe zodpovědnost kapitánka Sparty Nicole Nedvědová a svými individuálními úniky překonala dvakrát  velmi dobrou brankařku Hradce Amelii Voříškovou.

Trenérka Eva Haniaková: "Výsledek odpovídá hře. Samozřejmě víme o nedostatcích v naší hře a budeme se o nich bavit a budeme jim věnovat prostor v tréninku. U některých hráček musíme zapracovat na vyšší aktivitě a soustředěnosti. Některé hráčky odehrály dobré utkání,  pochválit musím kapitánku Nicole Nedvědovou, která využila své přednosti a vstřelila 2 branky."

AC Sparta Praha - FC Hradec Králové 5:0 (2:0)

Branky: Galbavá 14´42´, Nedvědová 50´55´, Rybínová 20

Sestava: Trikalová, Tomanová An., Fryčová, Galbavá, Pokorná, Loudová, Nedvědová, Laudinová, Koptová, Švíbková, Shomstein, Sekyrková, Tichá, Frolíková, Rybínová

MLADŠÍ ŽÁKYNĚ

Třetí vítězství mladších žákyň v pražské soutěži

V prvním poločase hráčky Sparty ukázaly pohlednou hru, ze které dokázaly vstřelit tři branky. Ve hře se jim dařily pohledné kombinace a také střelba. Sparťanky se dokázaly také prosadit v osobních soubojích. Ve druhém poločase se dívkám nedařilo tolik kombinovat a po individuálních chybách chlapci srovnali na 3:3. Žákyně Sparty ale zápas nevzdaly a svoji bojovností a vydařenými kombinacemi dokázaly zápas otočit na svoji stranu.

Komentář trenérů: "Holky do zápasu vstoupily aktivně a dodržovaly pokyny trenérů. V prvním poločase se nám dařily pohledné kombinace a vstřelili jsme tři branky. Mohlo jich být ovšem více. Ve druhém poločase holkám došel dech a soupeř toho využil. Nicméně holky svojí bojovností, individuálními dovednostmi a vyhranými osobními souboji zápas zvládly a zaslouženě vyhrály.“

AC Sparta Praha - TJ Sokol Cholupice 6:3

Sestava: Vondrová, Šmídová, Mašínová, Hovorková, Trachtová, Kratzmannová, Ostrá, Svobodová, Masaříková, Pelíšková, Hamplová, Kožuríková
Branky: 3x Pelíšková, Hovorková, Trachtová, Hamplová

Mladší žákyně navázaly na vítězství starších žákyň

Mladší žákyně Sparty nastoupily do zápasu aktivně a soupeře překvapily rychlou vstřelenou brankou už v první minutě. Celý zápas nadále diktovaly tempo hry a dobře kombinovaly. Z úspěšných kombinací se jim podařilo vstřelit čtyři branky v prvním poločase. Také ve druhém poločase se dívkám dařila střelba a individuální průniky. Dokázaly se prosadit v individuálních soubojích, byly rychlejší a důraznější. Díky tomu přidaly další dvě branky. Žákyně Hradce Králové vstřelily jednu branku po nedorozumění sparťanské brankářky a obrany. Sparťanky zaslouženě vyhrály a tři body zůstaly doma.

Komentář trenérů Klímy a Satrapové: "Zápas jsme měli od první minuty ve své režii. Podařilo se nám vstřelit v první minutě branku a tím jsme soupeře zaskočili. Holky předvedly pěkné kombinace a hru měly pod kontrolou. Všechny hrály zodpovědně a bojovaly jako jeden tým. Škoda jen, že jsme neproměnily více šancí."

AC Sparta Praha - FC Hradec Králové 6:1 (4:0)

Sestava: Kožuriková, Šedivá, Kloudová, Šermauerová, Trachtová, Šťastná, Kratzmannová, Ostrá, Svobodová, Hamplová, Masaříková, Šmídová
Branky: Kloudová, Trachtová, Šťastná, Kratzmannová, Ostrá, Masaříková