AC Sparta Praha

Nejvíce se povedly zápasy s Plzní

Úvod - Novinky - Zpravodajství - Ženy

9. 1. 2018 | 18:10zpět na seznam novinek

Starší dorostenky vedou svou soutěž o devět bodů před Viktorií Plzeň a jsou na nejlepší cestě za obhajobou titulu. Nejlepší střelkyní 1. ligy dorostenek je navíc sparťanská útočnice Anna Šubrtová. Úspěsný podzim hodnotí trenér Jan Sumec.

Sparťanské dorostenky jsou po podzimu na prvním místě, navíc s nejlepším útokem a defenzivou v lize. Panuje tedy s podzimní částí spokojenost?

Ano, celkově statisticky jsme spokojeni s podzimní částí co se týče umístění, bodů a rozdílu skóre. Víme ale, v čem se máme a můžeme stále zlepšovat.

Který zápas na podzim se týmu nejlépe povedl?

Podzimních zápasů, které se nám povedly, bylo více, ale pokud bych měl některý vyzdvihnout, tak musím hned dva - a to dva proti druhé Plzni (8:1, 9:1). Obě utkání měla podobný scénář a to vždy vyhrané první poločasy velkým rozdílem (7:0, 6:0).

Na podzim tým ztratil body v jediném utkání, v říjnu v domácím utkání s Duklou přišla porážka 2:3. Proč se v tomto utkání nepodařilo naplno bodovat?

V tomto utkání se bohužel setkalo několik negativních věcí najednou. Předně to byla marodka hráček. Ke dlouhodobě zraněné Bohatové přibyly Dvořáková, Kulhánková, Šrámková. Při předzápasovém rozcvičení se navíc zranila Pučová. Když přičteme absenci reprezentantek WU19 na právě probíhajícím srazu, tak jsme měli k dispozici 12 našich hráček doplněné o 3 z mladších juniorek. Abychom se ale nevymlouvali pouze na absenci, je nutné zmínit, že herně se nám zápas proti nadšeně bojující Dukle nevyvedl.Nejlepší střelkyní Sparty i celé ligy dorostenek je Anna Šubrtová s 11 góly, která navíc naplno přešla do dorostenek až tuto sezónu. Co říci na její výkony?

Anička patří i přes svoje mládí k oporám Sparty i reprezentace. Její předností je zrychlení na krátkou vzdálenost a přesnost střelby. Pokud se zklidní v koncovce a tím odstraní zbrklost, zlepší techniku s míčem, především převzetí míče v pohybu, tak bude ještě obávanější hráčkou.

Nastanou nějaké změny v kádru přes zimu?

Z kádru zřejmě odejde Khýrová, která má již teď na to hrát v některém z předních týmů ligy žen. Místo ní bychom rádi na prvním tréninku uvítali Paulenovou z mladších juniorek.

Jak bude vypadat zimní příprava?

Přípravu na jarní část sezóny začneme 15. ledna. Budeme trénovat třikrát týdně a 9. února odjedeme na pětidenní soustředění do Nové Vsi nad Popelkou. V přípravném období se především zaměříme na fyzickou kondici a individuální práci s míčem, ale samozřejmě, i když družstvo nejméně inkasovalo a nejvíce branek vstřelilo, neopomeneme zdokonalit obrannou a útočnou hru. Máme domluvená přípravná utkání s Viktorii Žižkov U15 a s ženami Slovanu Liberec, Dukly Praha a Viktorie Plzeň.

Fan Shop

 • Dres 2017-2019

  1890 Kč

  Kup

 • Kulich ACS rudo-zlatý bambule

  490 Kč

  Kup

 • Zimní vesta Nike ACS černá

  2090 Kč

  Kup

 • Povlečení kostka pro dospělé

  1150 Kč

  Kup

Pošli odkaz | Nahoru
Generální partner
Platinum partneři