Nejmladší sparťanky hrály o víkendu

29. 2. 2016 | 18:24zpět na seznam novinek

Starší přípravka vyhrála proti Kladnu

Starší přípravka Sparty sehrála v neděli přátelské utkání na půdě SK Kladno. Utkání se hrálo 4x15 minut, v počtu 5+1. Úvodních 15 minut patřilo sparťankám, které předvedly pohlednou kombinační hru a soupeře přehrály vysokým rozdílem - čtyř branek.

Druhá čtvrtina byla z naší strany slabší. Nepřesnosti v rozehrávkách a neklid v koncovce rozhodl o výhře soupeře, který své šance proměnil. Ve třetí části utkání sparťanky pokračovaly ve své kombinační hře. S důrazným soupeřem držely krok a zanedlouho využily chyb domácí obrany a přidaly další dvě branky. Chvíli před koncem třetí čtvrtiny se díky naším chybám v nepřesných rozehrávkách dostali do koncovky domácí a s chladnou hlavou umístili míč za záda naší brankařky.

Poslední čtvrtina přinesla spoustu šancí na obou stranách, které často končily za brankou nebo v náručí brankářů. Sparťanky doslova dobývaly branku domácích. V této části se nám podařilo vstřelit pouze jednu branku, která rozhodla o konečném výsledku 8:7 pro sparťanky.

Hodnocení trenérky Mirky Lodeové: "Děvčata podala vynikající výkon. Všechny se dokázaly individuálně prosadit, soupeře se nebály a sehrály s ním vyrovnanou, kvalitní hru, plnou branek."

SK Kladno - AC Sparta Praha WU 11 8:7 (4:0, 1:3, 2:2, 1:2)

Branky Sparty: 2x Svobodová Aneta, 2x Šťastná Natálie, 4x Machotová Michaela

Sestava Sparty: Kožuriková Zuzana, Svobodová Aneta, Machotová Michaela, Šťastná Natálie, Šmídová Eliška, Šermauerová Natálie,
Hamplová Michela

Hráčky mladší přípravky odehrály turnaj v Odolené Vodě

Sparťanky odehrály další turnaj se stejně starými chlapeckými týmy.

Hodnocení trenéra Tomáše Kupky: "Budu se jen opakovat, ale fotbal, který naše hráčky hrají, se mi líbí a já jsem s nimi spokojen, co se týče hry samotné. Hrajeme totiž fotbal a stále se učíme nové taktické prvky, které naše hráčky zkouší použít při zápasech, přičemž to zlepšení je vidět. Na druhou stranu se stále učíme a to sebou přináší chyby, které nás pak stojí někdy i zbytečné branky."