AC Sparta Praha

Nedáme svou kůži lacino

Úvod - Novinky - Zpravodajství - Ženy

7. 11. 2017 | 12:27zpět na seznam novinek

Trenér sparťanských fotbalistek před utkáním osmifinále Ligy mistryň s Linköpingem nepovažuje svůj výběr za favorita, nicméně zbraně předem neskládá a je přesvědčený o tom, že sparťanky mohou švédské šampionky pořádně potrápit.

 

Získávat informace o našem soupeři v minulém kole, řeckém mistrovi PAOK, bylo poměrně složité. Jak to bylo v případě Linköpingu?

O švédském mistrovi máme informací už více. Rozhodně to nebylo tak obtížné až nemožné jako v případě PAOKu. Mají celkem široký kádr, mnoho reprezentantek z různých zemí.

Linköping je čerstvě švédský mistr. Jak složitý soupeř to je? A které hráčky soupeře jsou největší hrozbou?

Soupeř je to velmi kvalitní. I letos vede švédskou ligu s náskokem 6 bodů. V minulém kole Ligy mistryň postoupili přes kyperský Limassol, který také svou kvalitu má. Jedná se o technicky a silově vybaveného soupeře, který má však i své slabiny. Individuality tam určitě jsou, otázkou je jak jsou na tom zdravotně, protože některé z hráček, patřících k oporám, moc nenastupovaly. Každopádně středopolařka Asllani - předchozí působiště Manchester City a PSG - je technicky vybavená, šikovná fotbalistka, reprezentantka Švédska. Další reprezentantkou, oporou je Lina Hurtig, která nastupuje na křídle. Nebezpečnou útočnicí je i Marija Banušić, opět švédská reprezentantka. Oporou a stálicí je také brankářka Cajsa Andersson, která až na poslední ligový odchytala úplně všechny zápasy.

Poslední zápas Linköping v sobotu prohrál doma vysoko 0:6. Znamená to něco s ohledem na středeční zápas? Nebo soupeř jen šetřil síly?

Neumím úplně posoudit záměry a taktiku, s kterou šli do posledního ligového duelu. Ale žádný tým, navíc obhajující mistr, určitě nemá radost z tak vysoké prohry. V sestavě, oproti předchozím zápasům, došlo ke 3-4 změnám, že by se tedy jednalo o nějaké výrazné šetření sil, si nemyslím. Maji vykartovanou jednu hráčku z minulého dvojzápasu. Uvidíme, s čím přijdou, my svou přípravu a plán na zápas máme.

 

Sparťanské fotbalistky přivítají Linköping v GENERALI Areně ve středu 8. listopadu od 18 hodin. Informace o vstupenkách najdete zde.

 

V sobotu sparťanky odehrály derby se Slavií. V zápase se až do poslední chvíle přetahovaly se soupeřem o vítězství. Jak složité bude tak rychle zmobilizovat síly na další důležitý zápas během tak krátké doby?

Síly jsou zmobilizovány. Škoda, že jsme ten zápas nevyhráli, mobilizovalo by se ještě lépe. Ale holky jsou v pořádku, jsme v dobrém rozpoložení a připraveni bojovat.

Domácí zápas se bude hrát podobně jako proti PAOKu opět na Letné. Jaký to bude zážitek, koučovat tým na hlavním letenském stadionu?

Jsme velmi rádi, že můžeme hrát na hlavním stadionu. Je to pro nás všechny zážitek a ocenění naší společné práce. Doufám, že v minulém utkání jsme si i trochu zvykli na prostředí a atmosféru letenského stadionu, vstřebali nějakou nervozitku a v nadcházejícím utkání budeme klidnější a vice sebevědomí, že hrajeme doma.

S jakým výsledkem z prvního zápasu by panovala spokojenost?

Objektivně musíme vidět a přiznat to, že nejsme papírovými favority tohoto utkání. Což však neznamená, že ho nechceme zvládnout a odehrát dobře. Chceme se sportovně poprat o dobrou výchozí pozici do venkovního utkání. Neinkasovat, držet soupere co nejdéle bez vstřelené branky a zaměstnávat jeho obranu a branku - nebo branky - naopak vstřelit. Nebude to jednoduché dvojutkání, ale nedáme svou kůži lacino!

 

 • Jan Janota
 • Andrea Stašková
 • Jan Janota

Fan Shop

 • Dres 2017-2019

  1890 Kč

  Kup

 • Kulich ACS rudo-zlatý bambule

  490 Kč

  Kup

 • Zimní vesta Nike ACS černá

  2090 Kč

  Kup

 • Povlečení kostka pro dospělé

  1150 Kč

  Kup

Pošli odkaz | Nahoru
Generální partner
Platinum partneři