Nadějný výsledek v Lize mistryň

8. 11. 2017 | 19:37zpět na seznam novinek

V úvodním zápase osmifinále Ligy mistryň sparťanky se švédským Linköpingem uhrály cennou remízu 1:1. Oba góly padly ve druhém poločase, za Spartu se z přímého kopu trefila Strom, za hosty vyrovnala Hurtig.

První velkou šanci měla v 8. minutě Stašková, Andersson v bráně hostí si s jejím pokusem poradila. Poté po přímém kopu Bertholdové hlavičkovala Raben nad. Další střelu aktivní Staškové Andersson opět lapila.

Největší šanci Linköpingu v první půli měla v 35. minutě Kildemoes, která donutila k zákroku Dorsey, ta stačila vyrazit na roh.

Druhý poločas začal pro Spartu výborně. Stašková vybojovala standardní situaci ze zajímavé pozice. Míč si postavila Strom a levačkou parádně zavěsila - 1:0! Hosté odpověděli v 54. minutě, po centru Sörensen se před bránou prosadila Hurtig - 1:1.

Zakončení švédské útočnice Banušić v 58. minutě vyrazila Dorsey na roh. Na druhé straně byla v šanci Stašková, ale hostující obrana míč nakonec odvrátila. A tak z přímého kopu zahrozila opět Banušić, Dorsey znovu vyrazila.

Děvet minut před koncem to z dálky zkusila Stašková, Andersson s námahou zneškodnila. V 89. minutě mohla otočit zápas Sörensen, Dorsey však předvedla parádní zákrok. A tak zápas skončil remízou 1:1, odveta se hraje za týden.

Pozápasové rozhovory s trenérem Janem Janotou zde, s kapitánkou Adélou Odehnalovou zde.

AC Sparta Praha - Linköpings FC 1:1 (0:0)

Branky: 47. Strom - 54. Hurtig.

ŽK: Raben - Asllani.

Sparta: Dorsey - Vyštejnová, Odehnalová, Raben, Strom - Ringelová, I. Martínková, Nepokojová - Stašková - Halinen.

Linköpings FC: C. Andersson - Minde, Arnthová, Kildemoes, J. Andersson - Almqvist (59. Maanum), Lennartson, Asllani - Sörensen, Banušić, Hurtig.