Na úvod ligového jara výhra nad Duklou

18. 3. 2017 | 14:06zpět na seznam novinek

Sparta ve 12. ligovém kole brala všechny tři body za výhru na Julisce nad Duklou, o oba góly se postarala Iva Mocová. Duel přilákal 115 diváků.

Jediná branka prvního poločasu padla v 16. minutě, krajní obránkyně Dlasková z levé strany pronikla do vápna a střeleckým pokusem prověřila domácí brankářku Dolejšovou, ta míč pouze vyrazila na malé vápno, odkud ho do sítě doklepla Mocová - 0:1. Sparťanky sice měly větší držení míče, ale do moc vyložených šancí se nedostávaly. A když už, tak Duklu podržela Dolejšová, tak jako proti ráně Bertholdové zblízka. Gólem neskončily ani pokusy Ringelové či Nepokojové.

Druhý poločas otevřel trestný kop Nepokojové, z vyvolaného závaru před brankou však nebylo nic. Poté střílela mimo tři tyče Bertholdová. Sparta udeřila podruhé v 68. minutě. Zkušená útočnice Mocová ve vápně uplatnila důraz a z pravé strany zakončila na vzdálenější tyč - 0:2. Dvojí střídání přichystal trenér Janota v 74. minutě, do hry šly Kladrubská a Křivská, která právě dnes slaví své 20. narozeniny. Kladrubská poté zahrozila z přímého kopu, Dolejšová s námahou dokázala nebezpečí zažehnat. V závěru, kdy už měla Sparta využita všechna střídání, musela nucené odstoupit Kavalová a Sparta tak dohrávala v oslabení. Poslední vážnější šanci měla v poslední minutě Martínková, které ve skluzu zakončovala mimo.

FK Dukla Praha - AC Sparta Praha 0:2 (0:1)
Branky: 16., 68. Mocová
Sparta: Vaníčková - Vyštejnová, Kavalová, Odehnalová, Dlasková (74. Kladrubská) - Ringelová, L. Martínková, Bertholdová (81. Koubová), Bužková (57. Stašková) - Nepokojová (57. Matoušková), Mocová (74. Křivská)