AC Sparta Praha

Na takový zápas se nejde netěšit

Úvod - Novinky - Zpravodajství - Ženy

14. 11. 2017 | 13:42zpět na seznam novinek

Nejprve sparťanky v letošním ročníku Ligy mistryň přešly přes řecký PAOK. V osmifinále poté na Letné remizovaly se švédským Linköpingem 1:1. Před středeční odvetou na půdě soupeře jsme vyzpovídali stálici sparťanských obranných řad Petru Vyštejnovou.  


Ve středu se hraje na umělé trávě, jak se s tím vyrovnáme?

Bylo by samozřejmě mnohem příjemnější, kdybychom mohli hrát takto důležitý zápas na přírodní trávě. Nicméně v tuto dobu a vzhledem k počasí ve Švédsku se hraje na pochopitelně na umělé trávě. Na umělce jsme trénovali a dlouho dopředu jsme věděli, že utkání ve Švédsku nebude na přírodní trávě, takže jsme na to připraveni.

Musíme dát gól, jak tomu uzpůsobíme taktiku? A v čem se musíme zlepšit oproti prvnímu utkání?

Jakou trenér zvolí taktiku na venkovní zápas říci momentálně nedokáži, nicméně si myslím, že se nebude v mnoha věcech lišit od domácího utkání. Jelikož první zápas skončil 1:1, musíme na hřišti soupeře vstřelit gól a pokud možno nedostat branku. Zlepšit bychom měli kombinaci, neztrácet jednoduché balóny. V zakončení bychom měli být důraznější.

Linköping hrál v neděli zápas švédské ligy. Na hřišti Limhamn Bunkeflo, kam to má zhruba 400 km, vyhrál 1:0. Hraje to nějakou roli? Je to pro nás výhoda, že jsme o víkendu ligu neměli a můžeme se soustředit jen na zápas LM?

Myslím si, že nám víkend bez soutěžního utkání pomohl k regeneraci a odpočinku. Mohli jsme síly plně se soustředit na středeční odvetu. Soupeřky budou mít zápas v nohách a za sebou dlouhé cestování. To by pro nás mohla být výhoda.

Na evropské scéně nás čeká zápas roku, jaká je atmosféra v kabině? A jak se těšíš ty?

Atmosféra v kabině je pozitivní, bojovná. Jedná se o jeden z nejdůležitějších zápasu této podzimní sezóny. Na takovýto zápas se nejde netěšit!

Utkání může dospět i do penaltového rozstřelu, věřila by sis na penaltu, šla bys na ni?

Do penaltového rozstřelu zápas dospět může, nicméně věřím, že se nám podaří postoupit přes Linköping do další fáze Ligy mistryň v základním herním čase.

 • petra vyštejnová
 • Ženy, UWCL, Twente, Vyštejnová

Fan Shop

 • Dres 2017-2019

  1890 Kč

  Kup

 • Kulich ACS rudo-zlatý bambule

  490 Kč

  Kup

 • Zimní vesta Nike ACS černá

  2090 Kč

  Kup

 • Povlečení kostka pro dospělé

  1150 Kč

  Kup

Pošli odkaz | Nahoru
Generální partner
Platinum partneři