Mladší žákyně zakončily letošní rok výhrou

17. 12. 2017 | 23:57zpět na seznam novinek
V sobotu čekal mladší žákyně poslední zápas tohoto roku. Proti dívkám se postavili chlapci ze Slaného.

Zápas začal z obou stran velice opatrně a ve vlažném tempu. Žádný z týmů se nechtěl dopustit zbytečné chyby. První branky se diváci dočkali až v 15. minutě, kdy se z přímého kopu krásně trefila kapitánka Hamplová pod břevno.  Na průběh  zápasu a se vedení Sparty neprojevilo.  První se probudil soupeř ze Slaného a  zahrozil ze dvou útoků a dvakrát se nemýlili. Konečně  přišla přestřelka ze strany sparťanek. Na 2:2 srovnávala učebnicovým golem Kožuriková. O pár minut později se k rohovému kopu postavila opět Kožuriková, která našla před bránou volnou Trachtovou, která se hlavou nemýlila. Do poločasu ještě po individuální akci přidala další branku Kožuriková (jinak brankařka). Poločas tak skončil 4:2 ve prospěch Sparty.

Do druhého poločasu již mladé sparťanky nastoupily s větší chutí a odhodláním, což se projevilo také na hře. Během pár minut slavila po pěkné kombinaci  Kloudová. Chlapci ze Slaného se ale nevzdali a bojovali i nadále. Po chybě  obrany snižili  na 3:5. Dívky se ale nezalekly a vstřelily ještě dva goly. Poslední zápas letošního roku tak mladší žákyně Sparty vyhrály 7:3 a čeká je zasloužený vánoční odpočinek.

Hodnocení trenérů Klímy a Satrapové: "Holky za sebou mají dlouho a relativně úspěšnou sezonu. Na některých hráčkách byla vidět již únava, což je pochopitelné. Přesto zápas holky zvládly. Část podzimní sezony a část zimní ligy hodnotíme kladně. Holky udělaly kus práce a některé hráčky fotbalově a individuálně vyrostly. Domníváme se, že se nám daří plnit cíle, které jsme si stanovili na začátku. Víme ale, že je stále na čem pracovat. Všem hráčkám patří velký dík za podzimní část sezony a za část zimní ligy. Každý zápas odbojovaly a nechaly na hřišti všechno. Poděkování patří také rodičům, kteří poctivě fandí a podporují holky. Všem přejeme klidné Vánoce a bohatého Ježíška. Věříme, že následující rok bude stejně úspěšný jako tento a že i nadále budou dívky fotbalově růst."

Slaný 06 x AC Sparta Praha 3:7 (2:4)
Branky: 4x Kožuriková, Kloudová, Trachtová, Hamplová

Sestava: Vondrová - Hamplová, Trachtová, Šťastná, Kloudová, Kratzmannová, Truksová, Šmídová, Machotová, Pelíšková, Kožuriková