Mladší žákyně: úspěch na turnaji v Itálii

3. 4. 2018 | 16:35zpět na seznam novinek

Mladší žákyně se přes Velikonoce zúčastnily mezinárodního turnaje v italské Ravenně

Turnaj byl určený pro ročníky 2005 a mladší. Sparťanky měly na turnaji jeden z nejmladších týmů vůbec (tým byl tvořen z poloviny hráčkami 2006). Hrálo se pro naše dívky nezvyklým způsobem 8+1 na půlku hřiště 2x 20 min.

První zápas základní skupiny byl proti AS Řím. Dívkám trvalo skoro celý první poločas než si zvykly na jiná pravidla a rozestavení a římanky se po hrubé chybě v naší obraně ujaly vedení. Sparta v druhém poločase byla o hodně aktivnější, podařilo se jí brzy vyrovnat a hráčky Říma zatlačit před jejich bránu. Po většinu zápasu byly sparťanky lepším týmem, ale bohužel nedokázaly vstřelit vítěznou branku. Zápas skončil smolnou remízou.

Druhý zápas základní skupiny byl od začátku v režii děvčat Sparty. V poločase se vedlo sice jen 1:0, ale hrálo se stále na polovině Benátek. V druhém poločase se rychle podařilo přidat další branky. Hráčky postupně navyšovaly skóre a bez problémů vyhrály 6:0 a postoupily do finálové skupiny.

Do finálové skupiny postoupil dále Juventus, Inter Milán a dánský tým  Roskilde Pige Foldbold. V neděli odehrály hráčky zápas proti Juventusu. V prvních 10 minutách působily hodně nervózně a Juventus po penaltě šel do vedení. Sparta od té doby začala hrát  lépe a především beze strachu. Postupně si začala vytvářet nebezpečné příležitosti a byla aktivnější. V druhém poločase sparťanky ještě  přidaly a díky aktivitě si vybojovaly také pokutový kop a zaslouženě vyrovnaly. Bohužel další šance nevyužily a tak zápas skončil remízou 1:1.

Třetí hrací den na sparťanky čekal nejdříve dánský soupeř Roskilde Pige Foldbold, který měl stejně jako ostatní týmy ve finálové skupině v týmu výhradně hráčky 2005 a velmi fyzicky vyspělé. Dánky se moc nesnažily hrát fotbal.  Jen díky dlouhým míčům za obranu a urostlým hráčkám zatápěly sparťanské obraně a  ujaly se vedení. V dalším průběhu se sparťanky se hrou Dánska více srovnaly a podařilo se jim z přímého kopu zásluhou Kramerové vyrovnat. Zápas byl velice vyrovnaný a v poslední akci zápasu, po dobrém napadání Kratzmannové, si Dánky po nastřelení vlastní hráčky vstřelily v poslední minutě vlastní gól.

Sparťanky tak čekal poslední zápas proti Interu Milán, s nímž se utkaly o 1. místo na turnaji. Jiný výsledek by znamenal 2 - 3.místo. Zápas proti Interu začala děvčata velmi aktivně a po několika šancích na obou stranách šla Sparta zásluhou Kratzmannové do vedení. Italky byly hodně frustrované, hrály tvrdě a často faulovaly, někdy až za hranicí fair play. Do poločasu se skóre neměnilo. V druhém poločase bylo znát, že sparťanky jsou unavenější, Inter hrál jednoduše a snažil se dlouhými balony využít fyzické převahy. Sparťanky ale bránily pozorně. Dovolily jen jednou hráčkám Interu přečíslit naši obranu, kde šly tři hráčky na naší brankářku, ale netrefily prázdnou branku. Bohužel tři minuty před koncem se soupeři podařilo vyrovnat a Sparta už nedokázala zareagovat. Sparťanky tak na turnaji ani jednou neprohrály a odvezli si krom cenných zkušeností ze zahraničním fotbalem také krásné 2. místo.

Hodnocení trenéra Klímy: „S turnajem jsem velmi spokojen. Pro všechny to byla spousta cenných zkušeností, které u nás proti jiným dívčím týmům nenasbíráme. Mrzí mě jen zápas proti Juventusu, kde jsme byli lepší, ale nedokázali využít několika šancí. V posledním zápase proti Interu, kdy šlo o první místo, si holky i oproti fyzicky vyspělejšímu a staršímu týmu dokázaly poradit, ale bohužel se nám nepodařilo udržet jednogólové vedení. Všechny hráčky musíme pochválit, protože hrály naplno a daly do všech zápasů všechny síly a zaslouženě skončily na krásném 2.místě. Děkujeme také rodičům za vytvoření krásné atmosféry při všech zápasech."