Mladší žákyně: tři body z Teplic

26. 3. 2018 | 12:15zpět na seznam novinek

Mladší žákyně si připsaly další tři body do tabulky

Další ligový zápas dnes odehrály mladší žákyně Sparty v Teplicích. Vzhledem k tomu, že na podzim mladé sparťanky vstřelily dívkám z Teplic dvanáct gólů, byly jasnými favoritkami. Na hřišti, především v první půli, to tak ale nevypadalo. V úvodních minutách sice hráčky Sparty otevřely skore již ve 4. minutě, kdy Zuzana Kožuriková svoji střelou ze střední vzdálenosti nedala brankářce Teplic šanci. Domácí hráčky to nezaskočilo a již za tři minuty na to vyrovnaly.

Sparta rychle odpověděla a zvýšila na 2:1, když střelou z dálky mířila přesně Šťastná. Domácí hráčky opět ale bleskově odpověděly a srovnaly. Poté se tempo hry zpomalilo a především hráčky Sparty byly velice nevýrazné a svoji aktivitu snížily na minimum. I přesto, že si nějaké šance vytvořily, neproměnily šance a výkon v prvním poločase byl špatný a pro fotbalového diváka neatraktivní. Ke konci prvního poločasu se ještě prosadila Kratzmannová a poločas tak skončil 3:2.

V poločase dostaly dívky od trenérů jasné pokyny, které se podařilo ve druhém poločase plnit. Druhá polovina zápasu již byla ze strany Sparty aktivnější a mladé sparťanky začaly více kombinovat. To se také projevilo na výsledku. Svým hattrickem přispěla k vítězství Ostrá, trefila se také kapitánka Hamplová. Ve druhém poločase si domácí hráčky vytvořily pár šancí, žádné ale neproměnily. Díky tomu si Sparťanky vezou z Teplic vybojované vítězství a tři body.

Komentář trenérů Klímy a Satrapové: „Tři body a vítězství nás samozřejmě těší. Velice nás zklamal ale první poločas a přístup dívek ke hře. Soupeře zpočátku podcenily a holky čekaly, že jim vítězství spadne do klína samo. Ve druhém poločase ale byly aktivnější, vytvářely si více šancí a kombinovaly. I přesto to z naší strany nebyl optimální výkon, se kterým bychom byly spokojeni.“

FK Teplice - AC Sparta Praha 2:7 (2:3)

Branky: 3x Ostrá, Kožuriková, Šťastná, Kratzmannová, Hamplová

Sestava: Vondrová - Ostrá, Kratzmannová, Hamplová, Mašínová, Šťastná, Galbavá, Pelíšková, Trachtová, Kožuriková, Šmídová