Mladší žákyně o víkendu odehrály čtyři zápasy

15. 1. 2018 | 2:52zpět na seznam novinek

Náročný víkend čekal na mladší žákyně, které měly na programu v sobotu a v neděli zápasy zimní ligy. Celková bilance víkendu mladších žákyň nakonec činí dvě výhry a dvě prohry.

V sobotu nastoupily dívky k prvnímu utkání proti chlapcům z Karlových Varů. Chlapci od první minuty na mladé sparťanky vlétli a diktovali tempo hry. Chlapcům se dařila kombinace a přenášení hry. Zato dívkám ze Sparty se především v prvním poločase příliš nedařilo. Ty  mnohokrát podržela v bráně Kožuriková, která odchytala zápas výborně. Druhý poločas nabídl vyrovnanější výkony a dívky se dokázaly dvakrát prosadit. I přesto to na výhru nestačilo.

Druhý zápas dívky odehrály téměř ve stejné sestavě. Tým odpoledne doplnila pouze odpočinutá Hovorková. Odpolední zápas proti chlapcům z Řep se dívkám vydařil. Dařila se jim kombinace a celkově se zvedl také týmový výkon. I přesto, že v prvním poločase chlapci z Řep svým dobrým výkonem překvapili, mladé sparťanky si výhru nenechaly vzít.¨

Karlovy Vary - AC Sparta Praha 4:2 (0:0)

Branky: 2x Hamplová Anežka

AC Sparta Praha - Sokol Řepy 06 6:2 (3:2)

Branky: 3x Šedivá, Kloudová, Hamplová, Truxová

Sestava: Kožuriková - Šedivá, Kloudová, Truxová, Novotná, Anežka Hamplová, Kostohryzová, Trachtová, Hamplová M., Pelíšková, Šmídová, Nováková, Hovorková

V neděli se mladší žákyně sešly v jiné sestavě ke dvěma dalším zápasům proti chlapcům z Kladna, ročníku 2006 a 2007.

První zápas se dívkám vydařil, i  když  první poločas z herního pohledu nevyšel podle  představ trenérů. Druhý poločas pak nabídl pěkné kombinace, které končily gólem v soupeřově bráně.  Díky tomu si sparťanky odnesly ze zápasuvítězství a  3 body do tabulky.

Odpolední zápas začal pro dívky nešťastně. Hned v úvodních vteřinách z prvního útoku soupeř skoroval.. Chlapci mladé sparťanky  k ničemu nepustili. Naopak o pár minut později již zvyšovali  na 2:0. Hráčky Sparty se ale nevzdaly a během několika minut se dvakrát prosadila Svobodová. Hra se poté přelévala ze strany na stranu a chlapcům  se do poločasu ještě vstřelit branku. Ve druhém poločase byla hra vyrovnaná,  dokonce děvčata  trefila břevno a neproměnila několik dobrých šancí. Poté ale přišly, i díky únavě z jejich strany chyby a individuální nepřesnosti, které chlapci potrestali a zaslouženě zápas vyhráli.

SK Kladno 06 -  AC Sparta Praha     5:7 (1:3)

Branky: 3x Masaříková, 2x Svobodová, Kratzmannová, Marinská

SK Kladno 07 -  AC Sparta Praha       6:3 (3:2)

Branky: 2x Svobodová, Kratzmannová

Sestava: Vondrová - Ostrá, Kratzmannová, Trachtová, Svobodová, Masaříková, Šermauerová, Machotová, Šťastná, Mašínová, Marinská, Kubátová

Hodnocení trenérů Klímy a Satrapové: “Víkend byl ve znamení rozpačitých výkonů jak týmu, tak jednotlivých hráček. Nejvíce kladně hodnotíme nedělní dopolední zápas, kde se dívkám dařilo kombinovat. V zápase proti chlapcům z Karlových Varů a chlapcům z Kladna 2007 se objevovaly individuální a také týmové chyby, které soupeř trestal. Nicméně oba zápasy ukázaly slabiny, na kterých je třeba pracovat.“