Mladší žákyně měly nabitý víkendový program

9. 3. 2016 | 17:33zpět na seznam novinek

Mladší žákyně

V další dohrávce zimní ligy změřily sparťanky síly proti chlapcům ze Střešovic. Oboustraně vyrovnané utkání bylo další skvělou přípravou na nadcházející sezónu. Už dlouhodobě se daří hráčkám ve všech složkách hry držet krok se soupeři. Hrají, bojují a mají větší touhu po vítězství. Proto i v tomto zápase zabojovaly a byly odměněny vstřelením branky pět minut před koncem utkání. Soupeř už nenašel ve zbývajícím čase sílu na odpověď a sparťanky tak mají další cenný skalp.

AC Sparta Praha - Střešovice 5:4 (4:2)

Branky Sparty: Ducháčková 2x,Galbavá 2x,Rybínová

Sestava Sparty: Trikalová-Galbavá, Kubíčková, Ledvinková, Fryčová, Hlouchová, Ducháčková, Rybínová, Laudinová, Šimáčková.

Nedělní přípravný zápas měl prověřit schopnost Sparty čelit elitním týmům. Předností sparťanek byl fakt, který trenéry potěšil, že jsou schopny kombinace, se kterou má soupeř po celou dobu hry problémy. Během zápasu si děvčata vytvořila několik dobrých situací na vstřelení branky, ale bohužel šance lehkovážně zahodila. Chyby, kterých se sparťanky dopustily, spočívaly ve špatném obsazování čí zahuštění prostoru. Z toho soupeř těžil a také proto dvakrát jednoduše skóroval. Na druhé straně děvčata předvedla moderní fotbal, za který by se nestyděly ani týmy o kategorie výše.

Trenéři Petr Puč, Jan Přílepek: "Z obou zápasů máme radost, snažíme se hrát naučené herní kombinace, které si hráčky převzaly z tréninků, dále v hlavách vymýšlejí překvapivé věci a často jsou schopny je realizovat. Proto, s pokorou, pojďme dále pracovat a zlepšovat se."

SK Kladno - AC Sparta Praha 2:3 (1:1)

Branky Sparty: Ledvinková,Galbavá

Sestava Sparty: Trikalová-Tomanová Ad., Tomanová An., Loudová, Bartáková, Galbavá, Ledvinková, Fryčová, Šimáčková, Rybínová, Kubíčková

Starší žákyně přátelsky s Duklou

V neděli odpoledne sehrály přátelské utkání starší žákyně se stejně starými žákyněmi Dukly Praha. Většinou se jednalo o ročníky 2002.
Od samého začátku sparťanky měly problémy s přesnou přihrávkou, pohybem a hlavně proměňováním šancí. Když ještě začal padat zmrzlý sníh a
foukat studený vítr, neměla hra žádnou kvalitu.

Sparta se ujala vedení v 11. minutě po samostatném úniku Šubrtové. Ve 24. minutě po rohovém kopu dorazila míč do brány Pirklová. Ve 25. minutě svou druhou
branku přidala opět Šubrtová. Na konečných 4:0 stanovila výsledek Machová, která vstřelila branku v probíhající 61. minutě..

Trenéři Eva Haniaková, Tomáš Valenta: "S předvedenou hrou nemůžeme být spokojeni. Chybí nám kvalita. V týmu není osobnost, která by tým pozvedla. Dokážeme vyrobit velké množství chyb, které poznamenají úroveň zápasu. Chybí i sebevědomí."

FK Dukla Praha - AC Sparta Praha 0:4 (0:3)

Branky Sparty: 11., 25. Šubrtová, 24. Pirklová, 61. Machová

Sestava Sparty: Kubištová, Doskočilová, Buryánová, Kulhánková, Machová, Dozorcová, Johnová, Kadlecová, Novotná, Pirklová, Větrovcová, Šubrtová,Paulenová, Marcinková, Mrázková

• ACS - Dukla Praha 4:0, 6.3.2016 starší žákyně