Mladší přípravka potvrdila vzestup výkonnosti

5. 11. 2017 | 21:35zpět na seznam novinek

STARŠÍ PŘÍPRAVKA

Starší přípravka dívek Sparty ve své soutěži podruhé prohrála. Tentokrát se o to postarali chlapci z týmu Běchovičtí sršni, kteří ještě v soutěži neprohráli. První tým tabulky na svém hřišti přivítal dívčí tým Sparty a hned od začátku zápasu bylo vidět, že chlapci nechtějí ponechat nic náhodě a šli si důrazně pro výhru.

Sršni do zápasu doslova vletěli a dívky rychle napadali. Sparťanky se dostaly z tlaku až když prohrávaly 3-0, přesto se nevzdávaly, dostaly se do zápasu a odměnou jim bylo vstřelení branky. První čtvrtina skončila 3-1 pro Běchovice. Ve druhé čtvrtině se již odehrával vyrovnaný zápas se šancemi na obou stranách. Sršni proměnili dvě šance, Sparta jednu. Třetí čtvrtina nabídla hodně soubojů a hodně zbytečných ztrát na obou stranách a tato čtvrtina skončila bez branek. V poslední čtvrtině již docházely síly oběma týmům, které se vydaly ze svého maxima, ale i tak ještě padly dvě branky do sítě Sparty.

Hodnocení trenéra P.Hebousse: "Do zápasu měly dívky velmi špatný vstup, ale naštěstí se brzy oklepaly a snižující brankou, která padla po soustavném tlaku, se opět vrátily do zápasu. Soupeř byl velmi kvalitní a je právem na prvním místě. "Sršni" k nám velmi rychle přistupovali a rozhodili nás důrazem a nedali holkám moc času na rozehrávku. Občas vynikla individualita, občas vynikla kombinace s krátkou přihrávkou, ale hodně jsme ztráceli. Naší hře chyběla rychlost i a přesné přihrávky. My jsme byli pomalé v rozehrávce a tudíž jsme velké množství přihrávek odevzdali zadarmo soupeři. Říká se, že prohry nás dělají silnějšími, tak tedy doufám, že nás tahle prohra posunula opět o něco dál."

Běchovičtí sršni - AC Sparta Praha  8-2 /3-1,2-1,0-0,2-0/

Branky: Chumanová, Ondračková

Sestava: Kvízová, Ondračková, Chumanová, Němečková, Horešovská, Březinová, Blechová, Lagronová, Herbychová

MLADŠÍ PŘÍPRAVKA

Hráčky mladší přípravky AC Sparta Praha odehrály v sobotu poslední ze série podzimních mistrovských utkání na domácí půdě proti týmu TJ Spoje Praha. Od úvodního hvizdu bylo utkání ve vysokém nasazení a zcela pod kontrolou mladších sparťanek. To potvrdily vstřelením rychlých branek po krásných kombinačních akcích a řadou dalších vypracovaných, ale bohužel také neproměněných příležitostí. Druhá čtvrtina utkání pokračovala ve vysokém tempu s celou řadou osobních soubojů, bojovnosti obou týmů, ale už jen několika málo šancemi, které se nepodařilo ani jednomu ze soupeřů proměnit. Ve třetí části tohoto souboje se opět vrátil klid v rozehrávce Sparty a ta přidala další zasloužené branky. Soupeř ovšem nechtěl dát nic zadarmo a po několika zbytečných chybách a také trochu se štěstím, utkání zdramatizoval a přiblížil se na rozdíl jediného gólu!

Sparťanky však soupeře převyšovaly herně, technicky i kombinačně a díky tomu se opět prosadily. V rychlém sledu vstřelily potřebné rozhodující góly, které jim zajistily bezpečný náskok! Závěr utkání dohrávaly s přehledem a kontrolou hry, ze které si byly schopny vypracovat ještě řadu dalších příležitostí. Po velmi sebevědomém a bojovném výkonu tak zaslouženě zvítězily 12:7 a potvrdily vzestupnou tendenci své formy a fotbalové výkonnosti.

Hodnocení zápasu podle trenérů Martina Kazdy a Elišky Machové: „Sehráli jsme velmi náročné, ale krásné utkání! Děvčata si plnila své úkoly a snažila se o konstruktivní rozehrávku a kombinaci. Řada takových akcí, které byli zakončeny vstřelenou brankou, nebo zůstaly pouhou příležitostí, by snesla ta nejpřísnější hodnocení a odpovídala spíše starším věkovým kategoriím. Musíme vyzdvihnout bojovnost, snahu do poslední chvíle hrát, získat převahu a zvítězit! Pouze díky nepřesnostem v zakončení a někdy zbytečnému spěchu, neskončilo utkání výrazně vyšším gólovým rozdílem. I tak ovšem musíme poděkovat všem hráčkám a ocenit jejich individuální přístup, nasazení a odhodlanost. Jako trenéři jsme hrdí na podaný výkon a možná i výsledek práce kterou odvádíme na každém společném tréninku.“

AC Sparta Praha - TJ Spoje Praha 12:7

Sestava: Chiara Franzoni, Lara Franzoni, Šubrtová Barbora, Šubrtová Zuzana, Váňová Barbora, Bohatová Silvie, Šimečková Karla, Janů Jasmína, Latochová Tereza