Mladší dorostenky: vstup do jara s Unionem Žižkov

9. 4. 2018 | 21:33zpět na seznam novinek

Po výsledkově nepříliš podařené přípravě přišel na řadu vstup do jarní fáze soutěže starších žáků, kterou hrají i sparťanské mladší juniorky. Na úvod čekal Sparťanky soupeř ze Žižkova – místní AFK Union. V podzimní části sezóny se oba týmy rozešli nerozhodně, když ani jeden nedokázal vstřelit gól. A to přesto, že domácí Union měl výhodu pokutového kopu.

Jak již bylo zmíněno, příprava nevyšla podle představ trenérů, nejen výsledkově, ale i herně. Do prvního utkání tak Sparťanky nešly v úplně dobrém rozpoložení, o to větší motivaci však měly vše zlomit.

Do hry vstoupily aktivně a brzy ovládly střed pole. Konečně zúročily práci v tréninku a snažily se o kombinační fotbal. Ten se jim i dařil a s pár výjimkami nepustili soupeře do žádné větší šance. Za hosty sice řádil na pravé straně maličký Karas, ovšem naštěstí bez pořádného zakončení. K tomu se příliš nedostávaly ani Sparťanky, kolem vápna bylo málo místa, často se snažily o akce až „do kuchyně“ a když zpoza vápna pěkně vystřelila Johnová, její střelu mířící do šibenice lapil žižkovský gólman. Když už to vypadalo, že do kabin se půjde opět za nerozhodnutého stavu, přišla chyba v rozehrávce a následně přímý volny kop na hranici velkého vápna. Míč mířící do zdi nešťastné tečovala hráčky Sparty a gólmanka Kubištová už na změnu směru střely nedokázala reagovat – 0:1!

Do druhého poločasu tak šla Sparta ještě mírně opařená z gólu z poslední minuty poločasu. Unionu branka naopak dodala více sebevědomí, hrál zodpovědněji a získával balony, se kterými ihned vyrážel do protiútoku. Holky nedaly kůži zadarmo, ovšem ke kýženému gólu měly stále daleko. Problém se střílením gólů se ukázal v plné parádě, kdy často míč poskakoval v pokutovém území a nikdo ho nedokázal  kopnout na bránu a přidělat brankáři práci. Ze spousty závarů tak nic nebylo, buď přišla klička navíc, nebo štelování na střelu do té doby, než hostující obrana dokázala sebrat míč. V 55. minutě se míče na půlce zmocnil žižkovský kapitán Toman, rychlostně prošel přes pár hráček a zastavil se až za velkým vápna, kde chladnokrevně prostřelil bezmocnou brankářku – 0:2!

Do konce zápasu se již na skóre nic nezměnilo. Sparta tak prohrála své první utkání, avšak po velmi dobrém výkonu a s příslibem lepších zítřků.

Hodnocení trenéra Petra Baláska: "První poločas o chlup lepší než druhý, byly jsme víc na balonu, dobrá kombinační hra, kdy se i v obraně snažily hráčky rozehrávat, takže po téhle stránce jsme spokojení. Občas přišly zbytečné ztráty ve středu hřiště. V tomhle zápase se po dlouhé době povedlo, že hráčky přenesly tréninkový proces do toho zápasového, v porovnání s přípravnými zápasy jsme se zlepšili i v té střelbě, asi šestkrát jsme se dostali do zakončení, akorát nám chybělo trošku štěstí a trochu důrazu ve vápně. Myslím, že dneska každá hráčka předvedla svůj nadprůměr. Místy jsem byl na holky hrdý, když se dokázaly krásně vykombinovat přes obranu až do útoku."

AC SPARTA PRAHA 0:2 AFK UNION ŽIŽKOV

Branky: 35. Slavík, 55. Toman

Sestava Sparty: Kubištová, Doskočilová, Kadlecová, Krebsová, Pirklová, Machová ©, Shomstein, Dozorcová, Johnová, Procházková, Novotná

Střídání (hokejově): Podhráská, Wertheimová, Viktorová, Foroughi-Dehnawi