Mladší dorostenky: prohra za nevlídného počasí

13. 11. 2017 | 22:05zpět na seznam novinek

Předposlední zápas podzimu Sparťanky odehrály v Satalicích proti Sokolu Dolní Počernice. Za nevlídného počasí a pořádného vichru prohrály 3:0. Nejlepším výkonem soboty se tak stal emotivní proslov v kabině trenéra Petra Puče.

Začátek utkání byl spíše bojem o střed hřiště. Dobře organizované Počernice vyhrávaly spoustu soubojů a Sparta se pořádně nedostala ke svému stylu hry. Spoustu nadějných útoků zastavoval hostující stoper, na druhé straně se dlouho také nic pořádného nedělo. Svou úlohu hrál i vítr, který si nekontrolovatelně pohrával s míčem a ztěžoval práci oběma celkům.

Ve 14. minutě se po rohu dostal k hlavičce Kuzma a Počernice se mohly radovat poprvé. Další šance lapila Podhráská a hostující brankář si se střelami z dálky také poradil. Do kabin se šlo za nepříznivého výsledku 0:1.

Do druhého poločasu přišla na hřiště obměněná sestava, ale než se holky stačily rozkoukat, utekl Počernický útočník, přeloboval brankářku Kubištovou a trefil břevno. Od něj se míč nešťastně odrazil od Krebsové, které ještě chtěla situaci zachránit, leč balon si bezpečně našel bránu – 0:2!

Střídající hráčky pomohly hru trochu rozproudit a zvláště Mrázková se snažila seč mohla, aby výsledek zvrátila. Bohužel její pěkné střely z 25 metrů hostující brankář chytil. Pro Spartu bylo těžké dostat se do vyložených příležitostí, Počernice hrály kompaktně v obraně a vyráželi k nebezpečným protiútokům, ve kterých Spartu podržela brankářka Kubištová. Bohužel na pěknou střelu zpoza vápna ze 49. minuty byla krátká i ona. Míč letěl přímo do šibenice a Polena tak upravil konečné skóre zápasu na 0:3.

Poslední zápas hrajeme v Cholupicích proti místním žákům, kteří jsou aktuálně na druhé pozici. Prohráli dosud pouze se zatím suverénními FC Háje Jižní Město a s Běchovickými sršni. Můžou se také pyšnit druhým nejlepším útokem. Sparťanky budou chtít ukončit podzimní část sezony výhrou a mít tak více výher než proher na svém kontě. Dosud je to vyrovnané – 4:4. Hrát se bude v neděli v Cholupicích od půl druhé, přijďte je podpořit a pomoct jim svými hlasivkami.

Hodnocení trenérky Ivy Mocové: "Jsem naštvaná. Nedokázaly jsme se vypořádat s větrem a nehrály jsme to, co jsme si řekly. Jestli to takhle bude pokračovat, můžeme jít hrát do Horní Dolní. Míša Mrázková nastoupila, chtěla hrát. Terka Machová chtěla hrát. Niky Krebsová si dala vlastňáka, to mi je jedno. Tak jak běžela, tak to chtěla zachránit, stane se. Ale ostatní prostě nechtěli hrát."

AC Sparta Praha 0:3 Sokol Dolní Počernice z.s.

Sestava: Podhráská (B), Novotná, Krebsová, Kadlecová, Machová, Johnová, Pirklová, Paulenová, Dozorcová, Procházková, Wertheimová
Střídání (hokejově): Kubištová (B), Doskočilová, Viktorová, Mrázková, Foroughi-Dehnawi