Mladší dorostenky: prohra s Kolovraty, výhra s Běchovickými sršni

1. 11. 2017 | 22:30zpět na seznam novinek

Po nečekané prohře v Kolovratech si Sparťanky spravily chuť výhrou proti Běchovickým sršňům, které patří k nejlepším celkům soutěže.

Zápas v Kolovratech se pro Sparťanky vyvíjel dobře, ač hned v první minutě pustily do samostatného úniku domácího útočníka, podržela však brankářka Kubištová. Holky si vytvořily tlak a hrály pěkný kombinační fotbal. V deváté minutě se bohužel na těžkém terénu nešťastně zranila stoperka Kadlecová, která odstoupila ze zápasu, což s mančaftem citelně zamávalo. Sparta se sice ujala vedení pěknou střelou z přímého kopu Paulenové, avšak to bylo víceméně všechno. Domácí tým velice dobře bránil a platonický tlak Sparta nedokázala přetavit v šanci.

Kolovraty pasivitu dokázaly potrestat a během dvou minut otočily skóre na 2:1 pro domácí. Oba góly padly po pěkných střelách z dálky.

Druhý poločas se nesl v duchu konce prvního a vyjma pár individuálních výkonů v čele se srdnatě bojující Paulenovou nepřinesl nic, o čem by se dalo psát. Domácí srdnatě bojovali a výsledek víceméně v klidu uhájili.

Domácí utkání se Sršni z Běchovic tak mohlo být omluvenkou za předešlý výpadek. Do zápasu nemohla zasáhnout zmíněná Kadlecová a v týdnu navíc onemocnělo její dvojče Krebsová, takže trenéři museli najít zbrusu novou stoperskou dvojici. Volba padla na Doskočilovou s Machovou a tento tah se ukázal jako správný.

Zvlášť první poločas byl ze strany holek výborný. Hrály pěkný fotbal a vytvářely si spoustu šancí. A co víc, dokázaly je i proměňovat. Již v 7. minutě se trefila Dozorcová po pěkné přihrávce Novotné. Pak několikrát podržel svůj tým hostující brankář, a když už inkasoval, byla to poněkud pikantní branka. Ve 27.minutě chtěla centrovat Viktorová před bránu. Byl to takový střílený centr, zaskočil však i brankáře a zapadl přesně k tyči. Hráčka byla tak v šoku, že nenacentrovala tak, jak chtěla, že při oslavě gólu, kdy k ní přiběhly spoluhráčky, řekla: „holky, promiňte.“ Vytvořila tak úsměvy na tváři nejen u nich.

Druhý poločas přinesl poněkud divokou desetiminutovku. Nejdřív Mrázková po kombinaci s Wertheimovou zvýšila na 3:0. O dvě minuty později přišla chyba v rozehrávce a hosté snížili na 3:1. Prakticky z protiútoku však kontrolovala výborně hrající Novotná – 4:1!

Sršni však nic nezabalili a i díky nedorozumění Sparťanek si postupně vykřesali naději, když dokázali postupně snížit až na rozdíl jediného gólu. Ten přišel naštěstí pozdě a k vyrovnání je již Sparťanky nepustily. Zajímavostí zápasu bylo nasazení brankářky Podhráské do útoku, kde se statečně bila s obránci a nebyla daleko od vstřelení gólu, který by ji přišel velmi draho.

Velice cenné vítězství tedy holky ukořistily a díky tomu se vyhouply na čtvrté místo, kdy ztrácí čtyři body právě na posledního soupeře. V dalším kole čeká Spartu SK Hostivař, který je pouhé dva body za nimi. Snad děvčata potvrdí dobrou formu a dokážou navázat na poslední utkání.

Sokol Kolovraty 2:1 AC Sparta Praha

Góly: Paulenová

Sestava: Kubištová (B), Doskočilová, Kadlecová, Krebsová, Machová, Novotná, Paulenová, Mrázková, Pirklová, Wertheimová, Procházková

Střídání (hokejově): Podhráská (B), Dozorcová, Foroughi-Dehnawi, Viktorová

AC Sparta Praha 4:3 Běchovičtí sršni

Góly: Dozorcová, Viktorová, Mrázková, Novotná

Sestava: Podhráská (B), Doskočilová, Viktorová, Novotná, Machová, Mrázková, Pirklová, Dozorcová, Paulenová, Johnová, Procházková

Střídání (hokejově): Kubištová (B), Foroughi-Dehnawi, Wertheimová