AC Sparta Praha

Mladé sparťanky reprezentovaly na ME WU17

Úvod - Novinky - Zpravodajství - Ženy

15. 5. 2017 | 17:10zpět na seznam novinek

Češky se mistrovství Evropy dívek do 17 let zúčastnily podruhé v historii a zároveň podruhé v řadě. Stejně jako loni v Bělorusku jejich cesta šampionátem skončila už v základní skupině.

Český tým byl nalosován do velmi silné skupiny se špičkovými evropskými reprezentacemi. V úvodním zápase hraném 2. května v Plzni podlehly svěřenkyně trenéra Karly Rady Francii těsně 1:2. Českou branku vstřelila po přihrávce Elišky Dvořákové Gabriela Šlajsová.

Ve druhém utkání 5. května čekaly v Domažlicích na český výběr Španělky. Hráčky z Pyrenejského poloostrova zvítězily 5:1. Jediný český gól zaznamenala z penalty Kristýna Siváková po faulu na Andreu Staškovou. Třetí zápas se hrál 8. května v Příbrami. V poločase vedly fotbalistky se lvíčkem na dresu 1:0, když se z pokutového kopu prosadila Michaela Khýrová. Faulována byla opět Andrea Stašková. Nakonec se však radovaly Němky, které vyhrály 5:1.

Šampionát se mohl pochlubit výbornou návštěvností. Například na úvodní duel mezi Českem a Francií dorazilo do Doosan arény přesně 10 219 diváků, což je nejvyšší návštěva na ženský fotbal v ČR v historii. „Podpora fanoušků byla úžasná, hnali nás dopředu. Před utkáním byla nervozita, s prvním hvizdem to z nás spadlo,“ řekla po zápase pro fotbal.cz Dvořáková.V národním týmu bylo devět sparťanek: Kristýna Siváková, Michaela Khýrová, Klára Cvrčková, Aneta Pochmanová, Andrea Stašková, Eliška Dvořáková, Lucie Dudová, Eliška Sonntagová a Tereza Lišková. Na hřišti se objevilo všech devět. V realizačním týmu na pozici asistentky trenéra působila Eva Haniaková, jinak hlavní trenérka starších žákyň ve Spartě.

Střelecky se prosadily již zmíněné sparťanky Siváková a Khýrová. „Na penaltu jsem si věřila a sama jsem si řekla, že ji kopnu. Za nepříznivého stavu nebylo moc co řešit a i díky tomu jsem byla klidnější,“ prozradila ke své penaltě proti Německu Kristýna Siváková.

Ve finále se utkaly dva týmy, na které Češky narazily ve skupině - Německo a Španělsko. Po základní hrací době skončil zápas 0:0, na penalty zvítězily Němky. Ty vyhrály EURO WU17 už pošesté.

Výsledky českého týmu:

ČR - Francie 1:2 (0:1)
ČR - Španělsko 1:5 (0:1)
ČR - Německo 1:5 (1:0)

Které kluby vyslaly na ME nejvíce hráček

Sparta ze všech týmů v Evropě vyslala na EURO nejvíce hráček, z 18 nominovaných Češek jich ze Sparty bylo hned devět, tedy polovina. A to ještě v nominaci na ME WU17 nemohla být sparťanská krajní záložnice Natálie Kodadová, která už nastupuje za reprezentaci do 19 let a UEFA nedovoluje zpětné zařazení o kategorii níže.Zajímavostí je, že český výběr byl společně s Irskem nejmladší na celém mistrovství. Věkový průměr nominovaných hráček (ke dni úvodního zápasu na ME) činil 15,7 let. Nejstarší byly fotbalistky Francie (věkový průměr 16,6). Turnaje se mohly zúčastnit hráčky narozené po prvním lednu 2000. Příští EURO WU17 se koná v květnu 2018 v Litvě. Hrát na něm budou moci hráčky narozené od 1. 1. 2001 a mladší. V české reprezentaci bylo na letošním ME devět hráček ročník 2000 a devět ročník 2001 - ty tedy ještě mohou reprezentovat příští rok.

Fan Shop

 • Dres 2017-2019

  1890 Kč

  Kup

 • Kulich ACS rudo-zlatý bambule

  490 Kč

  Kup

 • Zimní vesta Nike ACS černá

  2090 Kč

  Kup

 • Povlečení kostka pro dospělé

  1150 Kč

  Kup

Pošli odkaz | Nahoru
Generální partner
Platinum partneři