Ligové jaro zahájily sparťanky vysokou výhrou

17. 3. 2018 | 17:09zpět na seznam novinek

V prvním jarním ligovém kole jely sparťanky na půdu Hradce Králové, posledního týmu tabulky. Východočešky obdržely celkem osm branek, čtyři z nich dala Burkenroad. Po zranění se vrátila Lucie Martínková. Hrálo se za velkého větru, teplota byla na minus čtyřech stupních.

Úvod utkání vyšel hráčkám Sparty famózně. Ve 4. minutě chybovala brankářka domácích a Bužková pohodlně doklepla míč do prázdné brány - 0:1. V 7. minutě se Bužková zhostila role nahrávače, když posadila přesný centr na hlavu Burkenroad - 0:2.

Osmá minuta, centr Strom znovu uklízí Burkenroad - 0:3. Za další tři minuty měla Mocová roh a po následné skrumáži se podruhé v zápase prosadila Bužková - 0:4. A skvělý úvod podtrhla ve 20. minutě svým třetím gólem v zápase (a v české lize vůbec) Burkenroad - 0:5.

Druhý poločas gólově otevřela Burkenroad, která byla snad všude - 0:6. V 61. minutě vysunula Koubová Nepokojovou, ta zvýšila na 0:7. I u poslední branky byla opět Nepokojová, když pro změnu zužitkovala přihrávku od Křivské - 0:8.

Čtvrthodiny před koncem se, podobně jako v úterý proti Liberci, odehrál další velký sparťanský návrat, do hry šla Lucie Martínková. „Fotbal je můj život a je krásné být zpět. Těším se, jak budu opět pomáhat týmu k co nejlepším výsledkům! Děkuji všem, co mě podporovali a mysleli na mě při rekonvalescenci. Věřím, že se Vám odvděčím na hřišti,“ říká útočnice, která kvůli zranění nehrála od května 2017.

Komentář trenéra Jana Janoty:Velmi těžké klimatické podmínky dnešního zápasu, které panovaly během celých devadesáti minut. Ale utkání jsme měli po celou dobu plně pod kontrolou, ve 20. minutě bylo o osudu utkání definitivně rozhodnuto. Opět došlo k prověření maximálního možného počtu hráček. Škoda dalších neproměněných příležitostí, které skončily mimo branku, nebo je zlikvidovala brankářka Vršatová. Hráčky za odvedený výkon zaslouží pochválit, přistoupily k němu velmi zodpovědně."

FC Hradec Králové - AC Sparta Praha 0:8 (0:5)

Branky: 7., 8., 20., 50. Burkenroad, 4., 12. Bužková, 61., 80. Nepokojová