Liberec sparťanky porazily 4:0

15. 4. 2017 | 15:34zpět na seznam novinek

V posledním kole základní části sparťanky porazily liberecký Slovan 4:0. Dvakrát skórovala Bertholdová a jednou Kladrubská a L. Martínková. Poprvé v české lize žen nastoupily americké posily Megan Dorsey a Zuri Prince. V sestavě Liberce se na stoperu objevila Slovenka Moťovská, která ve Slovanu hostuje právě ze Sparty.

Spartě se v úvodu zápasu nedařilo, v 17. minutě šla dokonce hostující Švimberská sama na Vaníčkovou, ta ji však dokázala vychytat. „Holky, řekněte si, co tam není - a pojďte to tam dát,“ hecoval své svěřenkyně trenér Janota. Už ve 33. minutě přišlo střídání. Dlaskovou nahradila Irena Martínková, která zaujala post pravého obránce. Byl to její první mistrovský zápas po narození potomka.

První branka přišla v 41. minutě, standardní situaci Mocové přeměnila v gól Bertholdová - 1:0. Ještě do půle to pak po seběhnutí do středu pole zkoušela zajímavě z dálky nově příchozí I. Martínková, ale branku netrefila.

O přestávce přišla další změna v sestavě, do branky šla americká golmanka Megan Dorsey, pro kterou to byl první start v ligovém zápase za Spartu. Několik okamžiků po začátku druhé půle se po zákroku na libereckou záložnici Černou kopala penalta. Možnost z penalty vyrovnat nevyužila Jarchovská, která vůbec netrefila prostor mezi třemi tyčemi.

V 57. minutě se opakovala akce jako při prvním gólu. Přesný centr Mocové uklidila hlavou do sítě Bertholdová - 2:0. Zde se utkání zlomilo a na hřišti už poté vládla pouze Sparta. Sama na branku šla Ringelová, ale Horáčková dokázala vyrazit. O pár minut později střelecký pokus Kladrubské líznul břevno.

Na hřiště se dostala i další posila - útočnice Zuri Prince. I pro ni to byly první ligové minuty ve sparťanském dresu. Skóre se opět měnilo v 72. minutě, kdy se trefila Kladrubská. Bylo to znovu po centru Mocové.

Hned dvě minuty poté přišel další gól, centr Ireny Martínkové z pravé strany na zadní tyči usměrnila do branky její sestra Lucie - 4:0. Dvě minuty před koncem zápasu ještě dostala žlutou kartu Kladrubská po faulu na unikající Jarchovskou. Z následného přímého volného kopu střílela nad Šušolová.

Samy jsme si ten zápas udělaly těžký, ze začátku jsme nebyly rychlé na balonu, nedařilo se nám. Do druhého poločasu jsme se snažily zvednout a to se nám povedlo,“ řekla po utkání zkušená záložnice Petra Bertholdová. Ta v letošní ligové sezóně vstřelila už 12 branek, z toho dnes rovnou dvě, obě hlavou. „To byly krásné balony od Médi, stačilo to jen trochu líznout a šlo to do branky. Nebylo to nic těžkého, krásné centry.

Duel okomentoval také Rudolf Rondzik: „Zápas s Libercem z naší strany nepředstavoval parametry a projev, který jsme očekávali. Výhra nás těší. Jsme rádi, že jsme se vypořádali s tím, co se nám nedařilo, našli jsme cestu, jak tím projet. Ale jednoznačně si ze zápasu bereme to, že v příštích utkáních nám dnešní výkon nemusí stačit. Furt musíme vnímat principy, přenášející se do herních projevů."

Za týden čeká sparťanky utkání se Slováckem. „Musíme vyhrát, abychom se přiblížili tam, kam chceme. Uděláme pro to maximum,“ uzavřela Bertholdová.

AC Sparta Praha - FC Slovan Liberec 4:0 (1:0)

Branky: 41., 57. Bertholdová, 72. Kladrubská, 74. L. Martínková
ŽK: 88. Kladrubská (Sparta)
Diváci: 100

Sparta: Vaníčková (46. Dorsey) - Vyštejnová, Odehnalová, Kladrubská, Dlasková (33. I. Martínková) - Ringelová, Bertholdová, L. Martínková, Matoušková (66. Bužková) - Mocová (78. Koubová), Nepokojová (68. Prince)
Liberec: Horáčková - Hančová, Moťovská, Němečková, Dlouhá - Černá, Šušolová, Matějková (55. Vančurová), Fritzová (75. Folprechtová) - Švimberská - Jarchovská