Kvalitní prověrka před derby

27. 8. 2017 | 9:29zpět na seznam novinek

V sobotu v brzkých ranních hodinách odjely sparťanské fotbalistky spolu s týmem starších žákyň k velmi kvalitnímu testu. Soupeřem oběma týmům byl zvučný soupeř - 3. tým loňského ročníku Bundesligy - tým 1. FFC Turbine Potsdam. Program na stadionu ve Veltonu zahájily starší žákyně, které nastoupily proti stejně starým hráčkám Potsdami a bylo se na co dívat. Konečný výsledek, 2:0 pro domácí, nevypovídá o průběhu utkání dostatečně přesně. Naše děvčata předvedla kvalitní výkon proti kvalitnímu soupeři a rozhodně jsou hráčky v týmu Evy Haniakové příslibem pro budoucnost.

Od 14.30 hodin se pak už pozornost asi 600 diváků přesunula na hlavní hřiště, kde proti sobě nastoupily týmy žen. Pro Turbine Potsdam to byla poslední prověrka, před začátkem nového ročniku bundesligy. V posledním týdnu odehrál tým Potsdami, který byl kompletní se všemi reprezentantkami, které se vrátily z Eura, další dva velmi kvalitní přípravné zápasy. Soupeři to byly zvuční Paris St. Germain a Arsenal. Nejprve německé fotbalistky remizovaly s Paris St. Germain 1:1, Arsenal porazily 3:0.

Sparťanky nastoupily k utkání bez Odehnalové, Nepokojové a Kladrubské. Od úvodních minut převzaly aktivitu domácí fotbalistky, utkání se po celých devadesát minut odehrávalo ve vysokém tempu a tak se bylo pořád na co dívat. Ve 12. minutě potrestala domácí Huth chybu v rozehrávce letenských a otevřela bez problémů skóre utkání. Vstřelené brance předcházela sparťanská ztráta na půli hřiště a velmi rychlé a přesné přenesení hry na nabíhající německou útočnici, která po celou dobu utkání hrála na ofsajdové hraně připravena právě na tyto situace, kdy bude vybídnuta do brejkové situace. Ve 13. minutě se tato situace opakovala, ale reprezentační útočnici tentokrát vychytala Dorsey.

Ve 23. minutě se po několika závarech dostaly sparťanky k zahrávání rohového kopu, ze kterého dokázaly vytěžit vstřelení branky. Irena Martínková se nejlépe zorientovala ve skrumáži před domácí brankářkou Schmitz a vyrovnala. 1:1.

Svenja Huth vstřelila ve 26. minutě svoji druhou branku, kdy opět přesným centrem dostala prostor k samostatnému úniku a v koncovce se nemýlila. 2:1 pro Potsdam. Za 10 minut bylo se sparťankymi výsledkově ještě hůř, když Ehegötz využila dobrého náběhu do prostoru za naši obranu a zvýšila skóre na 3:1 pro domácí. Do konce prvního poločasu se hrálo i nadále ve vysokém tempu a do slibných příležitostí se dostávaly i sparťanky, bohužel chyběla jim přesnost ve finální fázi.

Druhý poločas byl vyrovnanějším a utkání pořád mělo vysoké tempo. Do šance se dostala v 70. minutě Kolander po hlavičce Martínkové, branku bohužel nevstřelila. V 71. minutě musela sáhnout k výbornému obrannému zákroku mladičká Kavalová. v 85. minutě podržela sparťanky výborným zákrokem brankářka Dorsey. Druhý poločas diváci branku neviděli. Po závěrečném hvizdu vyprovodily oba týmy potleskem za předvedený výkon.

Toto utkání bylo pro sparťanské fotbalistky tím pravým testem před nacházejícím derby a říjnovou Ligou Mistryň. Je na místě poděkovat STK za podporu a plzeňské Viktorce za ochotu, když nám vyhověla a přistoupila na sehrání ligového kola mimo běžný termín.

1.FFC Turbine Potstdam - AC Sparta Praha 3:1 (0:0)

Branky: 12., 26. Huth, 37. Ehegötz - 23. Martínková

Sestava 1. FFC Turbine Potsdam: Schmitz, Elsig, Kellond-Knight, Huth, Cramer, Wälti, Ilestedt, Chmielinski, Rauch, Schmidt, Ehegötz, Fischer, Georgieva, Siems, Gasper, Aigbogun, Prasnikar, Kiwic.

Sestava AC Sparta Praha: Dorsey, Strom, Bertholdová, Raben, Halinene, Stašková, Vyštejnová, Ringelová, Kavalová, Mocová, Martínková, Stárová, Kolander, Koubová, Bužková, Dlasková, Zuchová, Pižlová.