Juniorky změřily síly s německým druholigovým týmem žen

7. 3. 2016 | 17:20zpět na seznam novinek

Dobrá příprava proti ženskému druholigovému týmu z Německa

Na sklonku minulého týdne přivítaly mladé sparťanky na hřišti v Satalicích ženský druholigový tým SV Thenried. Přestože domácím chyběly hráčky reprezentace do 19 let a musely vypomoci žákyně, dokázaly být německému soupeři více než vyrovnaným soupeřem. Utkání skončilo remízou 2:2, když se o obě branky postarala Cvrčková.

Do prvního poločasu postavil trenér Jan Sumec to nejsilnější, co měl k dispozici, přesto příliš pohledných fotbalových akcí k vidění nebylo. O první gól se postarala Cvrčková po individuální akci Staškové. Zanedlouho se však podařilo hostujícímu týmu vyrovnat po chybě domácí stoperky. Hrál se bojovný, silový fotbal ve středu hřiště bez vážnějších příležitostí na obou stranách. Poločasové vedení sparťankám zařídila opět Cvrčková křižnou střelou ke vzdálenější tyči.

Do druhého poločasu nastoupila obměněná sestava, když vystřídaly hráčky reprezentace do 17 let, které mají před sebou víkendové soustředění. Do utkání se tak dostalo pět perspektivních hráček žákovského věku a jejich výkon byl příslibem do budoucna. Hra sparťanských hráček se kombinačně zlepšila a k vidění byly zajímavé kombinační akce. Avšak i přes převahu domácí hráčky z brejku inkasovaly vyrovnávací branku a utkání tak skončilo výsledkem 2:2.

AC Sparta Praha - SV Thenried 2:2

Branky: Cvrčková

Sestava Sparty:
1. poločas: Zuchová - Kotrčová, Dudová, Kavalová, Grešová - Khýrová, Valentová, Stašková, Kodadová - Cvrčková, Mikešová
2. poločas: Zelená - Kotrčová, Dvorská, Sontagová, Koubová - Siváková, Pochmanová, Machutková, Šrámková - Cvrčková, Prokůpková

• ACS - SV Thenried 2:2, Satalice, 3.3.2016