Juniorky v generálce porazily ženy Slovanu Liberec

13. 2. 2016 | 0:36zpět na seznam novinek

V posledním přípravném zápase si sparťanské juniorky udržely neporazitelnost, když porazily ženský ligový tým na jeho půdě.

Sparťanky přijely do Liberce bez obou brankařek a tak jim v bráně vypomohla soupeřova druhá gólmanka, která se po poločase vystřídala s domácí jedničkou. Utkání mělo vysoké tempo. Hra se přelévala od vápna k vápnu. Sparťanky držely více míč na svých kopačkách, ale nedařila se jim finální přihrávka, čehož dokázal soupeř využít a dostával se do rychlých protiútoků. Závěr prvního poločasu byl v režii domácího týmu, kterému se podařilo

dvakrát skórovat.
Do druhého poločasu nastoupily letenské fotbalistky s cílem s výsledkem ještě něco udělat. Trenér o poločase nabádal své hráčky k častější střelbě a ty jeho slova vyslyšely. Ve druhém poločase svého soupeře přehrály po kondiční stránce, vytvářely si šance a dokázaly je proměňovat. Utkání tak skončilo výhrou sparťanek 5:2.

Trenér Jan Sumec: „Se zápasem proti ligovému ženskému týmu jsme se popasovali dobře, přestože nám chyběly hráčky reprezentačního týmu do 19 let. Utkání nechybělo nasazení a k vidění byly hezké kombinační akce. Musím hráčky pochválit za to, jak dokázaly nepříznivý výsledek otočit."

FC Slovan Liberec - AC Sparta Praha U18 2:5 (2:0)