Juniorky si poradily s Plzní

12. 3. 2017 | 20:01zpět na seznam novinek

V prvním utkání nadstavbové části soutěže přivítaly juniorky v domácím prostředí na Strahově plzeňskou Viktorku. V obou poločasech vstřelily tři branky a zvítězily 6:1.

Sparťanky si vytvořily převahu hned od prvních minut a dostávaly se do šancí. V 7. minutě posunula Kotrčová míč na Sivákovou, ta využila volného prostoru, který se před ní otevřel a zakončila přesně k přední tyči. V 9. minutě předvedla hezkou individuální akci Šrámková, když prošla středem hřiště, narazilasi se Cvrčkovou a s přehledem zakončila. Ve 20. minutě po křížné přihrávce Pochmanové prošla po levé straně Dvořáková a zvýšila na 3:0. Poté aktivita domácích opadla a do konce prvního poločasu se skóre nezměnilo.

Druhý poločas začal ve stejném duchu jako končil ten první. Sparťanky sice držely míč, ale do šancí se nedostávaly. Poté převzaly aktivitu hostující hráčky a v 55. minutě využila chyby domácí obrany Růžičková a snížila na 3:1. V 64. minutě zahrávala standardní situaci Dudová a Šubrtová se díky svému důrazu dokázala prosadit a zvýšit na 4:1. O dvě minuty později přihrávala Pochmanová Prokůpkové, která nejdříve trefila vybíhající brankařku, ale odražený míč už pro ni nebyl problém poslat do prázdné branky. V 69. minutě byla ve vápně faulovaná Machutková, která z následného pokutového kopu trefila břevno plzeňské branky. Míč se odrazil ke Cvrčkové a ta upravila skóre na konečných 6:1.

AC Sparta Praha WU18 - FK Viktoria Plzeň WU18 6:1 (3:0)

Branky Sparty: 7. Siváková, 9. Šrámková, 20. Dvořáková, 64. Šubrtová, 66. Prokůpková, 69. Cvrčková

Sestava Sparty: Zuchová (41. Kulhánková) – Lišková, Dudová, Sonntagová, Šrámková (41. Grešová) – Dvořáková (64. Prošková), Pochmanová, Siváková (41. Buryánová), Kotrčová (41. Machutková) - Cvrčková, Kodadová (62. Šubrtová).