Juniorky rozstřílely německý 1. FFC Hof

9. 2. 2016 | 19:58zpět na seznam novinek

Dalším soupeřem ve finišujícím přípravném období byl pro mladé sparťanky německý tým do sedmnácti let, který hraje druhou dorosteneckou ligu.

Domácí tým vlétl do zápasu s chutí. Svého soupeře od prvních minut přehrával a vytvářel si střelecké příležitosti, které se dařilo proměňovat. K vidění tak byly v podání sparťanek hezké kombinační akce. První poločas skončil vysokým výsledkem 7:0.

Do druhé části nastoupila v domácím dresu téměř odlišná jedenáctka. Příležitost dostaly všechny hráčky letenského týmu. I přesto že tempo zápasu kleslo, sparťanky se i nadále střelecky prosazovaly a zvítězily s konečným skóre 13:0.

Trenér Jan Sumec: „I toto utkání hodnotím pozitivně, přestože soupeř nebyl tak kvalitní. Mohli jsme se více zaměřit na zakončení a proměňování střeleckých příležitostí, což nás často na podzim trápilo. Zátěž jsme rozdělili mezi více hráček, neboť máme za sebou sobotní náročné utkání a v pátek nás čeká generálka před prvním mistrovským zápasem s týmem žen Slovanu Liberec."

AC Sparta Praha U18 - 1.FFC Hof 13:0 (7:0)

Branky: 6., 30. Mikešová, 11., 85., 89. Stašková, 15., 50. Dvorská, 21. Kavalová, 37. Mášová, 38. Kodadová, 69. Prokůpková, 76. Dudová, 87. Valentová

Sestava Sparty: Zelená - Čížková (46. Kotrčová), Kavalová, Dudová, Grešová (46. Koubová) - Khýrová (22. Kodadová, 54. Mášová), Kovaříková (46. Valentová), Stašková, Dvorská - Mášová (46. Siváková), Mikešová (46. Prokůpková)