Juniorky porazily pražskou Duklu

5. 3. 2017 | 12:02zpět na seznam novinek

Sparťanky po reprezentační pouze nastoupily na domácím hřišti proti hráčkám z Julisky. Za krásného fotbalového počasí se jim ale dlouho nedařilo prosadit.

Jejich hra postrádala nápaditost a rychlejší kombinaci. Hostující hráčky bránily v deseti lidech a domácím se nedařilo obranný val prorazit. Když už se dostaly do vážnější příležitosti, zakončení postrádalo přesnost a razanci. V 7. minutě se Cvrčková ocitla sama ve velkém vápně, ale díky pomalé práci s míčem stačila obrana Dukly její střelu zblokovat. Ve 14. minutě našla Prošková Dvořákovou, jejíž slabou střelu kryla brankářka Frolíková. Ve 30. minutě předvedla hezkou individuální akci Dvořáková, když přešla přes tři protihráčky, ale její střela levou nohou nebyla příliš nebezpečná. První poločas tak skončil bezbrankovou remízou.

Do druhého poločasu vstoupily domácí o poznání lépe. Ve 44. minutě se po individuální akci Dvořákové prosadila střelou k tyči nově příchozí Kodadová. V 63. minutě domácí útočnice Prokůpková orazítkovala břevno tvrdou střelou z bezprostřední vzdálenosti. V 67. minutě byla ve velkém vápně faulována Sonntagová a rozhodčí Žáková odpískala pokutový kop, kterého se úspěšně zhostila s chutí hrající Kodadová a propálila dukelskou brankářku. V 71. minutě se ze střední vzdálenost do míče opřela Prokůpková a tvrdou střelou pod břevno nedala Frolíkové šanci. Ta se ale zaskvěla při střele Dudové z dvaceti metrů. V 76. minutě vyslala Sonntagová do úniku Kodadovou, která šikovně přehodila vyběhnuvší brankářku a završila tak svůj hattrick. O závěrečnou tečku se postaraly opět Kodadová s Prokůpkovou. Kodadová prošla po pravé straně a Prokůpková neomylně zakončila a uzavřela tak skóre utkání na 5:0 pro domácí.

AC Sparta Praha WU18 – FK Dukla Praha WU18 5:0 (0:0)

Branky: 43., 67. z pen., 76. Kodadová, 71., 79. Prokůpková
Sparta: Zuchová (70. Kulhánková) - Šrámková (63. Prokůpková). Dudová, Sonntagová, Grešová (48. Buryánová) - Kotrčová, Siváková (70. Bohatová), Pochmanová, Dvořáková - Cvrčková (41. Kodadová), Prošková (41. Machutková)