Juniorky porazily plzeňskou Viktorku 6:1 a ukázaly ducha fair play

28. 3. 2016 | 8:03zpět na seznam novinek

Po návratu úspěšného národního týmu do 17 let, který postoupil na Euro 2016 do Běloruska, se o víkendu znovu rozehrála první liga dorostenek. Sparťanky měly v tomto týmu hned osmičlenné zastoupení, ale s náročným programem si poradily a připsaly si do závěrečné tabulky tři body.

Do zápasu vstoupily lépe hostující hráčky a již v 5. minutě se v brankové příležitosti objevila plzeňská útočnice, její šanci ale zneškodnila domácí brankařka Zuchová. V 8. minutě se mohly po rohovém kopu radovat sparťanky, ale hlavička Čížkové mířila přesně do náruče brankařky Plzně. Ve 24. minutě se do další šance dostala hráčka Viktorky, ale Zuchová byla opět pozorná. A mohlo platit známé nedáš, dostaneš, když Mikešová běžela sama na hostující brankářku. Svoji šanci ale nevyřešila dobře. Z následujícího rohu mohla Mikešová své zaváhání napravit, ale hlavou mířila těsně vedle pravé tyče. Diváci se prvního gólu dočkali až ve 31. minutě, když centr sparťanky Mášové z úhlu přesně usměrnila střídající Siváková. Byl to její první dotyk s balonem.

O velký rozruch před koncem poločasu se postarala rozhodčí, když nesprávně nařídila penaltu za údajný faul plzeňské brankařky na Mášovou. Míč si na značku pokutového kopu si postavila Čížková a úmyslně ho poslala vedle. Sparťanky tak ukázaly smysl pro fair play a dočkaly se uznání od diváků i celého hostujícího týmu.

Úvod druhého poločasu patřil domácím hráčkám. Ve 45. minutě zatáhla míč po pravé straně Mášová a její zpětná přihrávka našla nabíhající Staškovou, která zakončila přesně. O dvě minuty později trefila po rohovém kopu Čížková břevno plzeňské branky. Ve 48. minutě předvedly sparťanky pohlednou kombinační akci, když po ose Dudová, Siváková, Mášová zakončovala posledně jmenovaná do odkryté branky. V 54. minutě rozjela brankovou akci ze stopera Kavalová a po přihrávce od Sivákové zakončovala z hranice malého vápna. Sparťanky mohly přidat další branky, ale Charouzovou vychytala brankářka a Prokůpková mířila pouze do tyče. V 70. minutě si na roh Sivákové nejvýše vyskočila Čížková a zvýšila na 5:0. V 74. minutě se po nedorozumění sparťanské obrany s brankářkou Zelenou snížila Kratochvílová. O konečnou podobu výsledku se postarala ranou z hranice vápna Dvorská.

AC Sparta Praha U18 - FC Viktoria Plzeň U18 6:1 (1:0)