AC Sparta Praha

Je cítit odhodlání

Úvod - Novinky - Zpravodajství - Ženy

15. 11. 2017 | 9:13zpět na seznam novinek

Jan Janota má se svým týmem možnost postoupit do čtvrfinále Ligy mistryň. Odveta osmifinále proti Linköpingu se hraje ve středu 15. listopadu od 18:00. V prvním zápase na domácí půdě sparťanky remizovaly 1:1.


Zápas se hraje na umělé trávě, jak se s tím tým vyrovná?


Zcela normálně. Bereme to jako fakt. Odehráli jsme poslední derby na umělé trávě, také přátelské utkání s žáky Sparty U15 a na umělce i trénujeme. Takže žádný problém.

Linköping hrál v neděli ligový zápas, Sparta ne. Je výhodou, že jsme o víkendu ligu neměli a můžeme se soustředit jen na zápas Ligy mistryň?

Nevím, co to znamená pro soupeře. Ale my jsme měli čas potrénovat, dát se znovu dohromady, připravit se a nechat na hřišti maximum. Už to není o tom, co se nacvičí, takticky nějak změní. Je to o momentálním rozpoložení, obětování se.

První zápas skončil 1:1, k postupu teď musíme skórovat. Jak tomu uzpůsobíme taktiku? A v čem se musíme zlepšit oproti prvnímu utkání?

Není moc věcí, které chceme výrazně zlepšovat. Snad jen přechodovou fázi, kdy se musíme snažit více podržet míč, nekazit jednoduché situace, protože to pak stoji velké množství sil. Určitě by bylo fajn, kdybychom byly produktivní a nabídnuté šance proměnili.

Jak je tým před důležitým zápasem naladěn, jaká je atmosféra? Na evropské scéně nás čeká možná zápas roku…

Ano, čeká nás zajímavé, náročné utkání. Tým je připraven. Nálada, atmosféra je na jednu stranu velmi uvolněná, příjemná. Ale určitě je i cítit odhodlání a velká vlna energie. To by mohla být ta zásadní výhoda. Na hřišti rozhodují v těžkých utkáních právě tyto věci a já věřím, že nám to pomůže k postupu. Těším se moc a jsem připraven týmu maximálně pomoci.

Utkání může dospět i do prodloužení, případně penaltového rozstřelu, jak je tým připraven na tuto možnost?

Ano, je to pravda. O této variantě víme a i jsme s ní počítali. Je a bude to součást taktické přípravy na zápas. Bereme to jako součást zápasu a jsme připraveni.

 • Jan Janota a Irena Martínková
 • Jan Janota
 • Ženy, UWCL, Twente, Janota

Fan Shop

 • Dres 2017-2019

  1890 Kč

  Kup

 • Kulich ACS rudo-zlatý bambule

  490 Kč

  Kup

 • Zimní vesta Nike ACS černá

  2090 Kč

  Kup

 • Povlečení kostka pro dospělé

  1150 Kč

  Kup

Pošli odkaz | Nahoru
Generální partner
Platinum partneři