Hradec Králové odjel s prázdnou

10. 9. 2017 | 19:02zpět na seznam novinek

V pátém ligovém kole si sparťanky na Strahově poradily s Hradcem Králové 4:0. Dvakrát skórovala Iva Mocová, která má letos celkem už sedm nastřílených branek.

Skóre se poprvé měnilo už ve 4. minutě, Nepokojová našla svým centrem z levé strany Mocovou, která se hlavou nemýlila - 1:0. Poté to zkoušela z přímého kopu Kladrubská, ale nedala. V 18. minutě kopala Mocová penaltu, stejně jako před týdnem v derby však nebyla úspěšná. A tak na 2:0 zvýšila v 37. minutě Nepokojová. Hradec se jen s obtížemi dostával na polovinu Sparty.

O poločase Sparta třikrát vystřídala. Ze hry šly Stárová, Halinen a Raben, místo nich si zahrály Kolander, Kavalová a Ringelová. V dalších šancích byly opět sparťanky: Nepokojová trefila břevno, I. Martínková zblízka mířila nad. Třetí gól přišel v 57. minutě, Bertholdová předložila před bránu míč Mocové a ta přidala svůj druhý gól v zápase. Celkem má Mocová bilanci čtyř odehraných zápasů a sedmi nastřílených branek.

Po hodině hry pálila Ringelová v zajímavé pozici jen do boční sítě. Zavěrečný gól padl v 64. minutě, po rohovém kopu se trefila Bertholdová. Navýšit mohla do konce zápasu ještě například Kolander, ale hradecká brankářka Pospíšilová ji vychytala.

Po pěti odehraných kolech mají sparťanky 12 bodů a jsou na druhé pozici. Slovácko má sice stejný bodový zisk, ale horší skóre. Hradec Králové je se třemi získanými body poslední. Nyní následuje reprezentační přestávka, český národní tým čekají dvě kvalifikační utkání: na Faerských ostrovech a doma v Ústí nad Labem s Německem. Do finské reprezentace dostala pozvánku Tia Halinen.

AC Sparta Praha - FC Hradec Králové 4:0 (2:0)

Branky: 4., 57. Mocová, 37. Nepokojová, 64. Bertholdová
ŽK: 59. Nepokojová
Diváci: 50

Sparta: Zuchová - Strom, Odehnalová, Raben (46. Kavalová), Kladrubská - Halinen (46. Kolander), I. Martínková (73. Stašková), Bertholdová, Stárová (46. Ringelová), Nepokojová (79. Dlasková) - Mocová
Hradec: Kadečková (46. Pospíšilová) - Chocholoušová, Novotná, Flidrová, Svobodová, Miklová, Plzáková, Danihelková (90. Tomášová), Mikysková, Antalíková, Vítková