AC Sparta Praha

Hráčky starší přípravky vyhrály finálový dívčí turnaj v Hlinsku

Úvod - Novinky - Zpravodajství - Ženy

11. 6. 2017 | 21:32zpět na seznam novinek

Hráčky starší přípravky odehrály finálový dívčí turnaj pořádaný v Hlinsku.

Sparťanky se v základní skupině postupně střetly proti týmům z Dukly, Lokomotivy Brno, Hradce Králové a Studenci. Hráčky Sparty si vybraly slabší chvilku v prvním zápase, kde se jim nepodařilo srovnat s odlehčenými balóny a nedokázaly vstřelit žádnou branku. Zápas s Duklou tak skončil bezbrankovou remízou. V ostatních zápasech se sparťanky postupně zlepšovaly zápas od zápasu, a skupinu vyhrály se třemi výhrami a jednou remízou.

V semifinále se střetly s tradičním rivalem ze Slavie. Vzhledem k tomu, že se hrálo o finále tak zápas byl od začátku nervózní. Naštěstí se sparťankám poměrně rychle povedlo vstřelit úvodní gól, postupně přidaly ještě další, a postup do finále si pohlídaly.

Ve finále se hráčky Sparty střetly s dívkami z Plzně. Finále hrané jen na 12 minut nepoznalo i přes jasnou převahu sparťanek vítěze. I když hráčky nedovolily Plzni se dostat pomalu ani z vlastní poloviny a vytvořily si spousty dobrých střeleckých příležitostí, tak za takto krátkou dobu nedokázaly Plzeňskou brankářku překonat. Následoval penaltový rozstřel, který se lépe povedl sparťankám a ty se tak zaslouženě radovaly již z třetího titulu za sebou a opět potvrdily dominanci v této věkové kategorii.

Nejlepší brankářkou turnaje byla vyhlášená Zuzka Kožuriková.

Hodnocení trenéra Pavla Klímy:Do turnaje jsme nevstoupily moc šťastně, ale opět se nám podařilo se rychle poučit a začít hrát jak chceme. Zápas od zápasu šel výkon všech hráček nahoru. A zaslouženě byly ve všech zápasech na hřišti lepší. Dnes na turnaji nebyl soupeř, který by je přehrál a ve všech zápasech na hřišti dominovaly. Bohužel finále i přes jasnou převahu a hru na jednu bránu mohlo skončit i obráceně, ale holky ukázaly charakter a zaslouženě penaltový rozstřel vyhrály. Děkujeme samozřejmě za podporu všem rodičům a ostatním našim fanouškům."

Sestava: Machotová, Kožuriková, Masaříková, Pelíšková, Šmídová, Blechová, Šermauerová, Horešovská, Šedivá, Svobodová

  

Turnaj v Jablonci

Naše přípravka ročník 2007 se v Jablonci zúčastnila turnaje, kde hrálo celkem 15 chlapeckých týmů a 1 děvčat AC Sparta Praha. 


Sparťanky v prvních utkáních dělaly chyby, ale zápas od zápasu se jejich výkon zlepšoval. Konečné 9. místo není neúspěchem. Výborně zachytala brankařka Nikol Kvízová, která podržela Spartu a chytila soupeřům hodně šancí.

Hodnocení trenéra Petra Bogara: "Kvalitně obsazený turnaj, který nás dobře prověřil. Děvčata na začátku byly nervózní a dopouštěly se zbytečných chyb. musíme zjednodušit přechod z obrany do útoku. Málo jsme kombinovali a hodně jsme se ztráceli v soubojích 1:1. V trénincích budeme na nedostatcích pracovat."

Sestava: Kvízová, Jankovská, Halamková, Březinová, Rottová V, Rottová L, Chumanová, Truksová, Ondráčková, Vopatová.

Základna skupina:

Ústí nad Labem 0:5
Rumburg 6:0. Vopatova 2, Rottova L 2, Ondráčková 2
Beroun 0:4

Nadstavbová skupina

Engelsdorf (GER) 1:2 Truksova
Děčín 5:0 Březinová, Rottova V, Kvizova, Chumanova, Rottova L
Český Brod 4:0 Březinová 2, Rottova V 2

Finálový pavouk

Radonice 0:1

Nejmladší sparťanky ovládly svou skupinu na finálovém turnaji Ministar

V sobotu se v Běchovicích konal finálový turnaj série Ministar, kde celkem 25 týmů bylo rozděleno do 4 skupin. Ve skupině Bronzová "A" se fotbalistky Sparty utkaly s FK Radošovice, SK Vyžlovka, Dolní Počernice "A", SK Zeleneč a týmem z Kbel. V prvním zápase se děvčata ještě rozkoukávala a nakonec to znamenalo první ztrátu bodů. V dalších zápasech ovšem již nezaváhala a s přehledem si šla za vítězstvím. Brankářka Kiara Franzoni vychytala čisté konto a týmu velmi pomohla.

Trenérka Eliška Machová: "Chvilku trvalo, než jsme se dostali do tempa a začali jsme předvádět hru, na kterou jsme zvyklí. Občas nás soupeř svou hrou velmi překvapil a my nevěděli, jak na něj. Důležitější než vítězství ale bylo, že to, co se učíme na trénincích dokážeme přenést alespoň částečně do hry. I když je stále na čem pracovat."

Sestava: Kiara Franzoni, Lara Franzoni, Barbora Šubrtová, Zuzana Šubrtová, Eliška Vacková, Zoe Třeštíková, Denisa Tesařová, Silvie Bohatová, Klára Ambrušová

FK Radošovice - AC Sparta Praha 0:0

Dolní Počernice "A" - AC Sparta Praha 0:5

SK Zeleneč - AC Sparta Praha 0:1

SK Vyžlovka - AC Sparta Praha 0:5

Kbely - AC Sparta Praha 0:2

 

Fan Shop

 • Dres 2017-2019

  1890 Kč

  Kup

 • Šála ACS Hradčany

  350 Kč

  Kup

 • Kšiltovka logo Sparta

  390 Kč

  Kup

 • Povlečení kostka pro dospělé

  1150 Kč

  Kup

Pošli odkaz | Nahoru
Generální partner
Platinum partneři