AC Sparta Praha

Hostující duo v Plzni

Úvod - Novinky - Zpravodajství - Ženy

17. 12. 2017 | 18:11zpět na seznam novinek

V létě Sparta poslala dvě své hráčky hostovat na západ Čech. Přečtěte si, jak se na podzim v dresu Viktorie Plzeň dařilo Alexandře Vaníčkové a  Veronice Mášové.

Veronika Mášová - Dvacetiletá útočnice či ofenzivní záložnice patřila během podzimu neodmyslitelně do základní sestavy týmu Sálema Hebousse. Rodačka z Mělníka nastoupila 10x od začátku v lize, jednou v poháru. Dařilo se jí i střelecky, ve 4. kole její branka znamenala bod za remízu 1:1 s Libercem. V 5. kole dvěma góly zařídila výhru 2:0 nad Horními Heršpicemi. Kaňkou je vyloučení v 7. kole proti Slavii po dvou žlutých kartách.

Alexandra Vaníčková - První kolo ještě strávila na Spartě, ale od druhého už chytala v Plzni. A nikoho jiného do branky za celý podzim nepustila. V lize odchytala 10x 90 minut, další celý zápas přidala v poháru. Třikrát udržela čisté konto, pokaždé na hřišti soupeře: v 5. kole na půdě Horních Heršpic, v 11. kole s Libercem a v poháru s Braníkem. Česká reprezentační brankářka svými výkony pomohla Plzni ke čtvrtému místu v lize.


Přinášíme také ohlédnutí brankářky Vaníčkové za její podzimní štací


Co říkáš na to, že jsi odehrála všechny zápasy podzimu?

Ze zápasového vytížení mám radost. Čekala jsem na to téměř tři roky, vlastně od příchodu do dospělého fotbalu. Konečně můžu uplatnit to, co do sebe dostávám při tréninku a zároveň mi zápasy ukazují, kde jsou ještě rezervy. S každým zápasem se cítím lépe, je to i tím, že každý zápas je těžký a je o co hrát, to je oproti chytání na Spartě velký rozdíl. Navíc jsem se snad poprvé dostala do situace, kdy jsem jediný brankář v týmu, takže i tréninky v Plzni bývají makačka. Jsem za toto hostování ráda a zatím z něho čerpám, co se dá. Navíc možnost pravidelně chytat mi otevírá cestu do reprezentace.

Co říkáš na tři čistá konta?

No rozhodně si myslím, že jich mělo být víc. Pokud se mi poštěstí v Plzni na jaře pokračovat, toto číslo bych rozhodně ráda zvýšila. První nulu jsem vychytala, i když trochu se štěstím, v Brně. Byla to moje první výhra s Plzní a zároveň nula, takže pocity po zápase byly skvělé. Druhá nula pak při druhém zápase s Libercem. Tento zápas nám zajistil přezimování na 4. místě. Poslední čisté konto jsem si připsala v pohárovém zápase s Braníkem. V tomto zápase jsem hrozně mrzla a v půlce druhé půle jsem musela likvidovat jednu nebezpečnou střelu, vím, že mě ten pád a celý zákrok hrozně bolel, jak jsem byla promrzlá (směje se).

Plzeň přezimuje na 4. místě, pocity?

Jsem moc ráda. S holkami jsem se hned shodla, že 4. místo je náš cíl. Tým na to kvalitu rozhodně má. Z mého hlediska je to jen dobře, jelikož 4. místo znamená play off, a tím pádem těžké zápasy se Spartou, Slavií a Slováckem. V těchto zápasech mám hodně práce a hodně mě posouvají. Ukazuje to zápas se Slováckem, kde jsme dokázaly uhrát výsledek 1:0. To jsou zápasy, které mi ukazují, že to co dělám, má nějaký smysl a někam to směřuje.

 • Alexandra Vaníčková
 • Alexandra Vaníčková
 • Vaníčková
 • Veronika Mášová

Fan Shop

 • Dres 2017-2019

  1890 Kč

  Kup

 • Kulich ACS rudo-zlatý bambule

  490 Kč

  Kup

 • Zimní vesta Nike ACS černá

  2090 Kč

  Kup

 • Povlečení kostka pro dospělé

  1150 Kč

  Kup

Pošli odkaz | Nahoru
Generální partner
Platinum partneři