AC Sparta Praha

Doufáme, že nás poženou i diváci

Úvod - Novinky - Zpravodajství - Ženy

7. 11. 2017 | 17:38zpět na seznam novinek

Před zápasem osmifinále Ligy mistryň přinášíme rozhovor s Ivou Mocovou. Zkušená útočnice se ve své kariéře proti švédským soupeřům postavila už několikrát.

V sobotu se hrálo derby proti Slavii, Ligy mistryň je na programu už ve středu. Jak těžké bude rychle zmobilizovat síly na další důležitý zápas?

Řekla bych, že čtyři dny je dost dlouhá doba na zmobilizování. Mně spíše vyhovuje zápasové vytížení než tréninky.

Linköping je švédský mistr, jak silný soupeř to dle tebe je?

Určitě to nebude lehký soupeř, svoji kvalitu jistě má. V týmu mají hodně reprezentantek, takže nás nečeká lehký zápas. Jsme papírově slabší tým, ale každý zápas začíná za stavu 0:0, takže se může stát cokoliv.

Sparťanské fotbalistky přivítají Linköping v GENERALI Areně ve středu 8. listopadu od 18 hodin. Informace o vstupenkách najdete zde.


Proti švédským soupeřům máš již dost zkušeností. Umee (sezóna 2003/04) jsi dala gól. Byla jsi ve Spartě, když hrála s Djurgårdenem (2005/06), proti Linköpingu (2010/11) jsi byla dvakrát v základu. Jak na tyto zápasy vzpomínáš?

V té době byl švédský fotbal v TOP 4 na světě, proti takovýmto týmům byl každý zápas těžký. Do většiny zápasů jsme šli jako outsideři, mohli jsme jen překvapit, ale zápas jsme zvládli se vztyčenou hlavou. Vzpomínám na ně jen v dobrém, každý zápas, který jsem mohla odehrát, pro mne znamenal hodně.

A liší se nějak zásadně hra českých a švédských týmů?

Český a švédský fotbal se liší, ve Švédsku jsou zvyklé hrát na umělce, a od toho se odvíjí i jejich hra s balonem, která je nesmírně rychlá. V lize odehrají nespočet těžkých zápasů. Ale na druhou stranu bych řekla, že český ženský fotbal je na vzestupu a sama jsem zvědavá na dvojzápas se švédským mistrem.

Proti Linköpingu před sedmi lety ses během zápasu dostala i mezi tři tyče, když se zranila brankářka Sloupová. Jaké to bylo? A kdyby teď teoreticky nastala situace, že by opět musela jít během utkání do brány hráčka z pole, věřila by sis znovu?

Do této sezony jsem si z našich golmanek dělala srandu, že jsem jediná golmanka, která vychytala nulu. V tu chvíli, když jsem šla do brány, byla pro mne brána neskutečně velká. Snažila jsem se neudělat chybu a vše řešit jednoduše. Kdyby tato situace nastala i nyní, tak bych si zase věřila.

Domácí zápas hrajeme na Letné. Jaký to pro tebe bude zážitek, co to pro tebe znamená?


Když jsem proti PAOKu doma na Letné dala gol, zazněla znělka, která zaznívá i při gólu Davida Lafaty, byl to neskutečně silný okamžik, na který nikdy nezapomenu. Pro náš celý tým je to velká odměna za dřinu, kterou podstupujeme, hrát tady doma na Letné. S holkami doufáme, že nás poženou i diváci, kteří přijdou na Letnou.

S jakým výsledkem z prvního zápasu bys byla spokojená?

Určitě neinkasovat, a gól vstřelit.

 • sparta - slavia 2:2 ženy
 • Iva Mocová
 • Iva Mocová
 • Iva Mocová

Fan Shop

 • Dres 2017-2019

  1890 Kč

  Kup

 • Kulich ACS rudo-zlatý bambule

  490 Kč

  Kup

 • Zimní vesta Nike ACS černá

  2090 Kč

  Kup

 • Povlečení kostka pro dospělé

  1150 Kč

  Kup

Pošli odkaz | Nahoru
Generální partner
Platinum partneři