Dorostenky zakončily sezónu výhrou nad Slavií

2. 6. 2017 | 21:13zpět na seznam novinek

V posledním ligovém kole si sparťanské dorostenky na Strahově poradily se Slavií, kterou porazily 4:1. Na zápas si našlo cestu 120 diváků. Po zápase vypukly oslavy mistrovského titulu, ten si sparťanky zajistily už dlouho dopředu - v půlce dubna.

Skóre utkání otevřela už ve 3. minutě Machutková a stejná hráčka se prosadila znovu i za další tři minuty. Při první brance využila svůj důraz a zaváhání hostující obrany, při druhém pak slávistickou brankářku Šulcovou překonala z dorážky. Slavia snížila před poločasem, když Slovenka Kopčová v samostatném úniku udělala kličku brankářce Zuchové a zakončovala do prázdné branky.

Na začátku druhé půle zahrozili domácí z několika rohů a střelou z dálky Pochmanová. Právě Pochmanová v 55. minutě přidala třetí branku po přesné střele po zemi k tyči. Čtvrtý gól připravila svým průnikem po levé straně Dvořáková, před brankou pak předložila míč Pochmanové, která se nemýlila - 4:1. Sparťanky tak v sezóně zvítězily ve všech čtyřech derby se Slavií.

AC Sparta Praha - SK Slavia Praha 4:1 (2:1)

Branky: 3., 6. Machutková, 55., 58. Pochmanová
Diváci: 120
Sparta: Zuchová (60. Kulhánková) - Kotrčová (67. Prošková), Lišková (48. Siváková), Dudová, Šrámková (63. Bohatová), Dvořáková (71. Šubrtová), Sonntagová, Pochmanová, Machutková (55. Grešová), Kodadová, Cvrčková (58. Prokůpková)