Dorostenky se utkaly s Minskem

31. 3. 2017 | 14:59zpět na seznam novinek

Sparťanské dorostenky doplněné o hráčky áčka v přátelském utkání na Strahově podlehly mistrovi běloruské ligy žen Minsku 1:5, jediný gól Sparty vstřelila Mášová.

Ženy Minsku jsou mistrem Běloruska a letošním účastníkem Ligy mistryň, kde v prvním kole po porážkách 0:3 a 1:2 vypadly s Barcelonou. Minsk do České republiky přijel na soustředění a utkal se zde s Čáslaví, Slavií a Teplicemi. Teď tedy přišel na řadu souboj se sparťanskými dorostenkami.

V sestavě Sparty se objevily Tereza Koubová, Natálie Kavalová, Kateřina Bužková a Veronika Mášová, které jinak patří do kádru A-týmu. V dresu Minsku zase na stoperu vyběhla Liubov Shmatko, která to v zimní přestávce zkoušela na testech právě ve Spartě.

Sparťanky měly v úvodu zápasu převahu, kterou zužitkovala v 6. minutě gólem Veronika Mášová. Soupeřkám se poté do poločasu povedlo vyrovnat, když si vlastní branku dala Kateřina Kotrčová. Druhý poločas už patřil běloruským hráčkám, v 58. minutě se trefila Yulia Slesarchik, v 75. minutě pak Valeriya Belaya. Závěr byl hodně gólový, dvěma brankami se ještě prosadila útočnice Yuliya Duben.

AC Sparta Praha - FC Minsk 1:5 (1:1)
Branky: 6. Mášová - 76., 78. Duben, 25. vlastní Kotrčová, 58. Slesarchik, 75. Belaya
Diváci: 50
Sparta: Zuchová (46. Kulhánková) - Machutková (80. Grešová), Kotrčová, Kavalová, Šrámková - Kodadová (56. Prokůpková), Koubová, Bužková (46. Khýrová), Dvořáková - Mášová, Cvrčková (60. Bohatová)