Dorostenky přehrály druhé Slovácko

17. 2. 2017 | 21:31zpět na seznam novinek

Páteční duel 13. kola 1. ligy dorostenek mezi první Spartou a druhým Slováckem se hrál na Strahově pod umělým osvětlením, do ochozů přilákal 70 diváků. Ti viděli vítězství domácí Sparty, která se prosadila v obou poločasech.

Poprvé v kariéře se útočnice (a věkem ještě žákyně) Šubrtová objevila v základní sestavě dorostenek Sparty. V průběhu první půle si vyměňovala svůj post na hrotu s Cvrčkovou na kraji zálohy. Slovácko vyrukovalo s taktikou 4-5-1, přičemž po zisku míče přecházelo na 4-3-3.

Sparta měla nad svým soupeřem územní převahu. Ve 23. minutě byla v obrovské šanci Cvrčková, její dělovku však brankářka Lukášová i s pomocí břevna dokázala vytěsnit. V 27. minutě už šly sparťanky do vedení, vysokým presinkem donutily Lukášovou k chybě při rozehrávce a Cvrčková tak mohla uklidit míč do odkryté branky - 1:0.

Osm minut po změně stran se sparťanky radovaly znovu. Při akci z pravé strany přihrála Dvořáková pod sebe na Šrámkovou, která chtěla spíše centrovat, ale její vysoký míč zapadl k zadní tyči hostující branky - 2:0. Další velkou příležitost ke skórování měla Dvořáková, svůj průnik zakončila střelou na bližší tyč, brankářka však ještě stačila balon vyrazit na roh.

Slovácko se poté k ohrožení branky Sparty v podstatě nedostávalo, na nějaký zvrat to nevypadalo. Devatenáctigólová střelkyně Krištofová nehrála, jiná obávaná střelkyně Vojtková neměla svůj den. Za zmínku stojí snad střela Klímové, s kterou si Zuchová v pohodě poradila. Dorostenky Sparty tak mají na čele tabulky devítibodový náskok, k tomu ještě mají jedno utkání k dobru.

AC Sparta Praha WU18 - 1. FC Slovácko WU18 2:0 (1:0)

Branky: 27. Cvrčková, 48. Šrámková
Sparta: Zuchová - Šrámková, Kavalová (61. Dudová), Lišková (74. Grešová), Kotrčová - Dvořáková (70. Machutková), Siváková (79. Prošková), Sonntagová (54. Buryánová), Pochmanová, Cvrčková (79. Prokůpková) - Šubrtová (58. Kodadová)
Slovácko: Lukášová - Valášková, Šperová, Klímová, Suchánková - Bielikova, Vojtková (65. Horáková), Šenkeříková -Malatová, Stařinská, Skramuská