Dorostenky deklasovaly Pardubice

17. 11. 2016 | 15:36zpět na seznam novinek

Poslední podzimní kolo sehrály dorostenky pražské Sparty ve svém tréninkovém areálu s týmem Pardubic. Domácí hráčky nastoupily do utkání motivované, naopak hostující celek působil odevzdaným dojmem a odvezl si dvanáctibrankový debakl.

Sparťanky vstoupily do zápasu aktivně a ve 4.minutě se radovaly z první branky, když po centru Khýrové zakončovala z bezprostřední blízkosti Kodadová. V 8 minutě poslala Cvrčková do samostatného úniku Kodadovou a ta zakončila přesně. O minutu později poslala stoperka Lišková křižný pas na Machutkovou, která jej zatáhla po pravé straně a zpětnou přihrávkou vybídla k hattricku Kodadovou, 3:0. Tatáž hráčka ve 14. minutě přidala i čtvrtý gól. V 17.minutě prošla Khýrová po levé straně a na hranici malého vápna našla osamocenou Cvrčkovou, pro kterou nebyl problém zakončit. Ve 21. minutě vybojovala Machutková míč a v tváří v tvář hostující gólmance chladnokrevně zakončila k tyči. Ve 32. minutě napřáhla z třiceti metrů Sonntagová a trefila se pod břevno bezmocné pardubické brankařky. Ve 36. minutě uzavřela skóre prvního poločasu brankou přímo z rohového kopu Khýrová.

Druhý poločas začal stejně jako první. Ve 45. minutě Sonntagová propíchla míč mezi pardubické stoperky a Machutková svůj samostatný nájezd zakončila brankou. Ve 47.minutě prošla Pochmanová přes několik hráček a vybídla ke skórování Šrámkovou. V 52. minutě zatáhla míč po levé straně rychlonohá Kodadová a Siváková přidala jedenáctou branku zápasu. V 56. minutě se po rohovém kopu nadvakrát prosadila Prošková. O kosmetickou úpravu výsledku se po chybě domácí obrany postarala pardubická Novotná. Sparťanské hráčky se tak s přehled staly podzimním půlmistrem, když neztratily ani bod.

AC Sparta Praha WU18 - SK DFO Pardubice WU18 12:1 (8:0)