Domácí výhra juniorek v prvním jarním kole

20. 2. 2016 | 21:44zpět na seznam novinek

Po zimní přestávce sparťanské juniorky přivítaly Hradec Králové v domácím prostředí na Strahově. V utkání byly papírovým favoritem, což potvrdily přesvědčivým vítězstvím 7:0.

Do zápasu vstoupily domácí hráčky velice dobře. Již ve 4. minutě otevřela Čížková skóre utkání po rohovém kopu Staškové. To však bylo na dlouhou dobu vše. Sparťanky sice měly jasnou územní převahu, ale brankové příležitosti si nevypracovaly. Až v 16. minutě přišel centr z pravé strany, ale Kovaříková ve vyložené pozici přestřelila. Ve 26. minutě po centru Khýrové přidala druhou branku Mášová. Jelikož se už nic podstatného do konce prvního poločasu nestalo, skončilo tak první dějství výsledkem 2:0.

Také vstup do druhého poločasu měly sparťanky raketový. Nejdříve ve vyložené šanci trefila Mikešová tyč. Ve 44. minutě zatáhla Khýrová míč po levé straně a po její přihrávce zvýšila Kodadová na rozdíl tří branek. V 55. minutě se stejná hráčka radovala z druhého gólu v zápase, když využila důrazu Mášové. O tři minuty později se mezi střelkyně zapsala také Kavalová. V 65. minutě orazítkovala Kavalová břevno hradecké branky a do prázdné dorážela Prokůpková. Skóre zápasu na konečných 7:0 uzavřela Stašková.

Trenér Jan Sumec: : "I přes poměrně vysokou výhru nejsem s předvedeným výkonem příliš spokojen. Rychlá branka nám příliš nepomohla, přizpůsobili jsme se hře soupeře. Chyběl nám pohyb, větší agresivita a přesnost. Ve druhém poločase jsme si dokázaly vytvořit více příležitostí a také je proměnit."

AC Sparta Praha U18 - FC Hradec Králová U18 7:0 (2:0)

Branky: 4. Čížková, 26. Mášová, 44., 55. Kodadová, 58. Kavalová, 64. Prokůpková, 75. Stašková.

Sestava Sparty: Zelená - Grešová (31. Kodadová), Čížková (61. Koubová), Kavalová, Dvorská (61. Kotrčová) - Kovaříková (56. Siváková), Valentová (41. Mikešová), Stašková, Charouzová (41. Dudová) - Khýrová, Mášová (56. Prokůpková)