Deset branek v prvním jarním kole ligy žen

15. 3. 2016 | 22:26zpět na seznam novinek

První jarní ligové kolo odehrály letenské fotbalistky nezvykle v úterý večer na Strahové. Soupeřky přijely z nedaleké Julisky a tak mohly domácí fotbalistky v odloženém utkání předvést, jak jsou na jaro připraveny.

S kapitánskou páskou přivedla svůj tým na hřiště nově zvolená kapitánka Lucie Martínková, která převzala žezlo od Bertholdové a s páskou si vedla velmi úspěšně, když nastřílela celkem 4 branky.

Od úvodních minut domácí fotbalistky potvrzovaly roli favoritek a hned v probíhající druhé minutě utkání mohly jít do vedení, když se do velmi slibné šance dostala Martínková. Ve 3. minutě opět Martínková nezužitkovala dobrou přihrávku od Ringelové. V 7. minutě mohla otevřít účet utkání Bertholdová, která zakončovala zbrkle před odkrytou svatyní Dukly.

V 11. minutě se už sparťanky radovaly z úvodní branky, když odražený míč po střele Ivaničové, pohodlně doklepla do prázdné branky střelkyně 1. poločasu Bartoňová. 1:0

Ve 13. minutě Bartoňová zavěsila podruhé v utkání, když ji přesným centrem našla z levé strany Dlasková. 2:0

V 17. minutě dovršila hattrick Bartoňová, kdy opět byla ve správný čas na správném místě a dokázala dorazit vyražený míč po střele Odehnalové. 3:0

Po tomto drtivém úvodu se domácím hráčkám začala vytrácet přesnost v přihrávkách a tak spousta akcí končila na kopačkách soupeřek. Sparťanky se však i nadále dostávaly do šancí, které bohužel trestuhodně zahazovaly.

Těsně před koncem prvního poločasu, přesněji ve 43. minutě se poprvé v utkání prosadila Martínková, která si krásně naskočila na přesný centr z rohového kopu od Bužkové a tak se do kabin odcházelo za stavu 4:0 pro Spartu.

O poločasové přestávce trenéři nabádali hráčky k většímu klidu v zakončení a hráčky si to vzaly k srdci. I když Ivaničová ve 46. minutě ještě neproměnila stoprocentní šanci po přihrávce Martínkové, ale ještě v té samé minutě navýšila na 5:0 Martínková, která vybojovala míč ve středu hřiště, prošla skrz obranu a před dobře chytající brankářkou Nedvědovou nezaváhala.

Sparťanky hrály agresivně, s chutí a bylo vidět, že výsledek 5:0 je pro ně neuspokojivý. A trpělivost se jim dnes vyplatila, i když spalování šancí bylo stále markantní. Obrovskou šanci zahodila v 61. minutě Bertholdová, která z malého vápna hlavičkovala, ale brankářka Nedvědová stihla reflexivně nohou vyrazit.

V 64. minutě výborně počkala s přihrávkou Martínková a nabíhající Matoušková nedala brankářce Dukly šanci. 6:0

V 68. minutě se při další hlavičce blýskla krásnou brankou Bertholdová, které posadila míč na hlavu Bartoňová. 7:0

V 72. minutě si opět pohrála s obranou Dukly Martínková a přidala devátou branku utkání a svou třetí. Poslední branku vstřelila také Martínková, když v 89. minutě využila výborné přihrávky od Vyštejnové a zakulatila skore na konečných 10:0 pro Spartu.

"Utkání jsme po dohodě s Duklou měli odložené z důvodu vytíženosti našich hráček na reprezentační akci na Kypru a nechtěli jsme nic podcenit s ohledem na únavu a riziko zranění hráček. Výsledek utkání a deset vstřelených branek je dobrá bilance, mne však trošku dělá vrásky na čele množství neproměněných šancí. V utkání jsme sice vstřelili deset branek, ale dalších dvanáct vyložených šancí jsme neproměnili a na tom musíme v následujícím období určitě zapracovat," řekl po utkání trenér letenských žen Jan Janota.

AC Sparta Praha - FK Dukla Praha 10:0 (4:0)

Branky Sparty: 43., 46., 72. a 89. Martínková, 11., 13. a 17. Bartoňová, 64. a 71. Matoušková, 68. Bertholdová.

Sestava Sparty: Vršatová-Dlasková, Matysová (46. Moťovská), Odehnalová, Vyštejnová-Bužková (46. Mocová), Bertholdová, Bartoňová, Ringelová-Martínková, Ivaničová (62. Matoušková).