Derby žen vyhrála Slavia

30. 4. 2017 | 16:44zpět na seznam novinek

O vítězství Slavie rozhodla branka Kožárové z prvního poločasu. Oba týmy dělil před derby jediný bod, nyní Slavia Spartě odskočila na rozdíl čtyř bodů.

Na xaverovský stadion dorazily čtyři stovky diváků. Hned v úvodní minutě zahrozila ranou nad břevno domácí Bartoňová. Ve 12. minutě pak po pasu Svitkové za obranu zkoušela přelobovat brankářku Dorsey Kožárová, ale zamířila mimo. Skóre otevřela po 20 minutách hry slávistka Kožárová, když zužitkovala přihrávku před bránu z pravé strany od Divišové. Opět Kožárová pak v další šanci hlavičkou netrefila prostor mezi třemi tyčemi. Na druhé straně se do šance drala útočnice Bužková, ale vyběhnuvší Votíková před ní stihla míč uklidit.

Šest minut po začátku druhé půle donutila Svitková k zákroku Dorsey. Po hodině hry pak Necidová střílela mimo. A o tři minuty později měla příležitost srovnat Bertholdová, střílela však nad. Osm minut před koncem únik Kožárové Dorsey dokázala zneškodnit - a tak výsledek 1:0 vydržel až do závěrečného hvizdu. V emotivním závěru ještě viděla červenou kartu Mocová, dalších pět hráček navíc v utkání obdrželo kartu žluté barvy.

Do konce sezóny zbývají čtyři kola, v tom dalším Sparta 7. května hostí na Strahově Slovan Liberec.

"Myslím si, že zápas se odehrával hlavně v prvním poločase. Nebyly jsme důrazné, nedostupovaly protihráčky a nevyhrávaly jsme osobní souboje. Z toho plynulo, že jsme nebyly na míči a nedostávaly se do své kombinační hry a do ohrožení branky soupeře," hodnotila utkání sparťanská kapitánka Adéla Odehnalová.

SK Slavia Praha - AC Sparta Praha 1:0 (1:0)
Branky: 20. Kožárová
ŽK: 24. Svitková, 67. Necidová, 70. Krejčiříková, 85. Kožárová - 77. Dlasková
ČK: 88. Mocová
Diváci: 400
Slavia: Votíková - Chlastáková, Pincová, Bartovičová, Bartoňová - Divišová (90. Veselá), Svitková, Pěničková, Szewieczková (58. Krejčiříková) - Kožárová (87. Skálová), Necidová
Sparta: Dorsey - I. Martínková, Odehnalová, Vyštejnová, Dlasková - Matoušková (84. Kavalová), L. Martínková, Bertholdová, Ringelová (65. Prince) - Mocová, Bužková (53. Nepokojová)