Derby žen: remíza 2:2

4. 11. 2017 | 13:36zpět na seznam novinek

Druhé ligové derby sezóny na Strahov přilákalo přesně 301 diváků. Nejprve vedla Sparta, poté Slavia. Nakonec se oba týmy rozešly smírně 2:2.

Domácí trenér Janota ukázal na totožnou základní jedenáctku, jako při prvním letošním derby. Začátek utkání měla Sparta famózní. V první minutě Ringelová z pravé strany odcentrovala do vápna, kde Stašková hlavou otevřela skóre - 1:0. A mohlo být ještě lépe, po akci Staškové byla v dobré příležitosti Mocová, ale nemířila přesně.

Hra se následně začala přelévat na druhou stranu, sparťanky však stále měly šance: střelu Bertholdové chytila Votíková a dalekonosný pokus Mocové mířil mimo tři tyče. Ve 34. minutě udeřila Slavia. Z levé strany postupovala na Dorsey Divišová a slávistická záložnice ji překonala střelou na bližší tyč - 1:1.

Na začátku druhé půle se Slavii povedlo skóre otočit. Po centru Kožárové se hlavou prosadila Svitková - 1:2. Sparta se hnala za vyrovnáním. V 65. minutě se po zákroku Bartovičové na nově příchozí Halinen kopala penalta. Tu s přehledem proměnila Strom - 2:2.

V závěru měly sparťanky více ze hry. Deset minut před koncem střelu Staškové na poslední chvíli zablokovala hostující obrana. Poté byla v úniku Halinen, na poslední chvíli jí míč zpod kopaček odpálila vracející se Krejčiříková.

V 88. minutě se řítila na branku Votíkové Stašková - a tentokrát dostala Krejčiříková za zmaření zjevné brankové příležitosti od rozhodčí Adámkové červenou kartu. Z následného přímého kopu jen těsně zpoza vápna mířila Stašková nad. Oba týmy si tak rozdělily po bodu.

„Povedl se nám nádherný začátek, po pravé straně Markéta Ringelová zatáhla balón, odcentrovala a Stáša (Andrea Stašková) hlavou nekompromisně zavěsila. Je zajímavé, že v derby zápasech se toto odehrává, i v tom minulém padl gól takto na začátku. Škoda, že v průběhu prvního poločasu, byť se to nemusí zdát a Slavia možná byla mírně lepší na míči, jsme nevyužili velmi dobrou příležitost za stavu 1:0, kdy Méďa Mocová z prvního doteku trefila o kousek jen boční síť. Kdyby padnul gól, bylo by to asi ještě zajímavější… Ale jsem rád, že jsme první poločas odehráli, tak jak jsme ho odehráli, protože o poločase jsme si něco řekli a ještě svůj výkon zlepšili,“ řekl trenér Jan Janota k prvnímu poločasu.

V poločase byl výsledek 1:1, Slavia pak tři minuty po začátku druhého dějství šla do vedení. „Možná jsme se v hlavách dostali do stavu, kdy jsme chtěli zlepšit ofenzivu, ale v tu chvíli se možná otevřelo nějaké okno v defenzivě. Fotbal v derby je o tom, že chyby jsou trestané. A toto byla jedna z věcí, kdy jsme zachybovali a byli jsme potrestáni.“

Sparta ve druhém poločase Slavii tlačila. „Ve druhé půli jsme byli lepší, dostali jsme se do velmi dobrých příležitostí. Před zápasem jsem vyhrát určitě chtěl. Po průběhu prvního poločasu jsem věděl, že se musíme zlepšit, abychom nepustili soupeře do sedla. Když porovnám první a druhý poločas - a převahu Slavie v 1. poločase a naši převahu ve 2. poločase - tak si myslím, že my jsme v tom poločase měli víc vyložených šancí. Šli jsme de facto dvakrát až třikrát sami na golmanku, z toho jednou to bylo zastavené za červenou kartu. Chtěli jsme vyhrát, a myslím si, že jsme v tomto utkání vyhrát mohli. Škoda, nevyhráli jsme, je to remíza,“ uzavírá sedmatřicetiletý lodivod sparťanských žen. Po zápase poskytla pro Sparta.cz rozhovor také Markéta Ringelová.

AC Sparta Praha - SK Slavia Praha 2:2 (1:1)

Branky: 1. Stašková, 65. Strom z pen. - 34. Divišová, 48. Svitková

ŽK: 45.+1. I. Martínková, 53. Vyštejnová, 66. Ringelová, 87. Odehnalová - 38. Kožárová, 64. Bartovičová, 81. Divišová, 87. Cahynová

ČK: 88. Krejčiříková (Slavia

Sparta: Dorsey - Vyštejnová, Odehnalová, Raben, Strom - Ringelová (90. Kolander), Bertholdová, I. Martínková, Nepokojová (78. Bužková) - Stašková - Mocová (58. Halinen).

Slavia: Votíková - Chlastáková, Bartovičová, Pincová (44. Budošová), Bartoňová - Cahynová, Krejčiříková - Divišová, Svitková, Szewieczková (90. Veselá) - Kožárová (81. Necidová)