Derby sparťankám nevyšlo

27. 5. 2017 | 20:06zpět na seznam novinek

Na tréninkové hřiště u Generali arény si našlo cestu 300 diváků. Po výsledkově vyrovnaném prvním poločase rozhodla hostující Slavia o své výhře ve druhé půli, čímž si zajistila titul.

Slavia se ujala vedení už v 5. minutě. Míč se po ose Pincová - Svitková dostal až k zakončující Szewieczkové, která míč uklidila přesně k levé tyči branky Dorsey - 0:1. Szewieczková byla po chvíli v další šanci, její lob však nebyl přesný. A tak se ke slovu dostala Sparta. S dalekonosnou střelou Dlaskové si ještě Votíková poradila. Po další akci už ale bylo vyrovnáno. Vyštejnová z pravé strany odcentrovala do vápna levačkou, kde Nepokojová sklepla míč Mocové, která dělovkou pod břevno nedala brankářce šanci - 1:1.

Další zakončení Mocové už Votíková chytila a pokus Ringelové mířil nad. Dvě minuty před pauzou vysunula Bertholdová Nepokojovou, ta v solidní příležitosti zkoušela Votíkovou přehodit, což se jí nepodařilo.

Po pauze zahrozila levačkou hostující útočnice Szewieczková, Dorsey její střelu dokázala zneškodnit. V 69. minutě pak Szewieczková byla v souboji, po kterém rozhodčí Zadinová ukázala na značku pokutového kopu. Nařízenou penaltu proměnila Svitková - 1:2. Třetí gól slávistek přišel v 81. minutě, Chlastáková z pravé strany přihrála do vápna, kde se zblízka prosadila Divišová - 1:3. Tímto výsledkem také zápas skončil.

V posledním ligovém kole sezóny 2016/17 hrají fotbalistky Sparty 3. června s Libercem, utkání hostí Hrádek nad Nisou.

AC Sparta Praha - SK Slavia Praha 1:3 (1:1)
Branky: 29. Mocová - 5. Szewieczková, 70. Svitková z pen., 81. Divišová
ŽK: 21. Nepokojová, 50. Matoušková - 43. Necidová, 49. Chlastáková, 92. Dědinová
Diváci: 300

Sparta: Dorsey - Dlasková (70. Prince), Odehnalová, Raben, Vyštejnová - Matoušková (80. Koubová), I. Martínková, Bertholdová, Ringelová (60. Stašková) - Mocová (87. Pižlová), Nepokojová (85. Bužková)
Slavia: Votíková - Chlastáková (82. Juračková), Bartovičová, Pincová, Tomášková (81. Dědinová) - Divišová, Svitková, Krejčiříková, Bartoňová (84. Veselá) - Szewieczková (77. Pěničková), Necidová (77. Skálová)