Cvrčková rozhodla dvěma góly hlavou

19. 3. 2017 | 15:44zpět na seznam novinek

Druhé utkání nadstavbové části soutěže proti sobě svedlo největší rivaly v boji o titul z posledních let. V letošní sezóně má navrch Sparta a to také potvrdila v tomto utkání, když dokázala zvítězit 2:1 a připsala si důležité tři body do tabulky.

Již od prvních minut bylo k vidění vyrovnané utkání, které se odehrávalo převážně ve středu hřiště. O první vážnější situaci se postarala hlavou Lišková po standardní situaci domácích, ale nemířila přesně. V 16. minutě dobře kopnutý roh Slovácka znamenal nebezpečí pro sparťanskou branku. Největší šanci prvního poločasu měly ve 22. minutě hráčky Slovácka, když po chybě ve středu hřiště postupovala z levé strany sama hostující útočnice na vyběhnuvší brankářku Zuchovou, její střela k protější tyči však o kousek minula branku. Zbývající minuty prvního poločasu už další zajímavé situace nepřinesly a tak se do kabin odcházelo za bezbrankového stavu.

Nástup do druhého poločasu patřil domácím hráčkám. Ve 45. minutě zahrávaly zajímavou standardní situaci z pravé strany kousek za velkým vápnem. Míč si postavila Siváková a přesným centrem našla nabíhající Cvrčkovou, která nedala tvrdou hlavičkou hostující brankářce Lipkové šanci zasáhnout. Než se stačily hráčky Slovácka z obdržené branky vzpamatovat, udeřily Sparťanky podruhé. Tentokrát z levé strany centrovala Dvořáková a její nabídku usměrnila opět Cvrčková hlavou k tyči. V dalších minutách se hra vyrovnala a byly to hostující hráčky, které mohly snížit, ale stoperka Lišková vykopla míč z brankové čáry. Slovácku se v 63. minutě přeci jen povedlo vstřelit kontaktní branku a to když si po rohovém kopu na zadní tyč naběhla Valášková a hlavou zamířila do odkryté sparťanské svatyně. V 71. minutě mohla Dvořáková vstřelit pojišťovací gól, když její střela ze střední vzdálenosti orazítkovala břevno slovácké branky. V závěrečných minutách si už domácí hráčky vítězství pohlídaly a získaly tak důležité tři body v boji o titul.

AC Sparta Praha WU18 - 1. FC Slovácko WU18 2:1 (0:0)

Branky: 45., 46. Cvrčková - 63. Valášková
Sparta: Zuchová - Kotrčová (80. Grešová), Dudová, Lišková, Šrámková (69. Šubrtová) - Dvořáková (79. Prošková), Siváková, Sonntagová, Pochmanová, Machutková (41. Kodadová, 78. Prokůpková) - Cvrčková