Čtyřbrankové vítězství nad Plzní

23. 8. 2017 | 21:33zpět na seznam novinek

Sparťanky předehrávaly utkání 3. kola proti Viktorii Plzeň ve středu v podvečer na Strahově. V sobotu zajíždí k přátelskému utkání do německé Potsdami, kde se také představí starší žákyně a následně ženy proti úspěšnému celku německé ligy.

Trenér Janota i kvůli zápasovému vytížení vsadil na rozdílnou sestavu oproti sobotnímu utkání v Brně. V základní sestavě se dnes objevila např. Kavalová, v brance nastoupila Pižlová. Začátek utkání byl vyrovnaný a v první pološanci se ve 3. minutě ocitly hráčky Plzně. Poprvé tak musela zasahovat domácí Pižlová. V 8. minutě byla opět Plzeň v náznaku šance, ale lehkou střelu v pohodě zlikvidovala domácí brankářka. Sparťanky po těchto momentech začaly hrát koncentrovaněji a chtěly plzeňským fotbalistkám vnutit svoji hru. Bohužel, lehce ztrácely míče a tak se ve 13. minutě dostal míč k hostující Radové, která dalekonosnou střelou vyzvala Pižlovou k ostrému zákroku.

Aktivita sparťanek přinesla první gól utkání ve 20. minutě, kdy po přihrávce od Simone Kolander otevřela skóre Halinen. Ve 24. minutě se rýsovala další šance sparťanek, ale hra byla nakonec přerušena pro ofsajd domácích hráček.

Ve 28. minutě se poprvé dostala k zakončení ve střelecké pohodě hrající Mocová a přesnou střelou na vzdálenější tyč navýšila skóre na 2:0. Přihrávka od Halinen přes celé pokutové území byla přesná a tak měla zkušená útočnice ideální pozici ke střele. Ve 30. minutě vysunula Irena Martínková krásnou přihrávkou do šance Kolander, ale její střelu v pohodě zlikvidovala brankářka Vaníčková. Ve 32. minutě se po rohovém kopu a vyražení míče Vaníčkovou dostala k dalekonosné dělovce Nepokojová a Vaníčkové nedala šanci - 3:0. Do konce prvního poločasu se už skóre neměnilo.

Do druhého poločasu hned od začátku naskočily Ringelová a Stašková, které nahradily Kolander a Nepokojovou. Hra domácích fotbalistek začala být více nepřesná a bylo složitější si vytvořit trvalejší tlak. Hra byla kouskovaná, což zejména domácím fotbalistkám příliš nevyhovovalo. Dvěma střelami, které však neměly dostatečnou kvalitu se prezentovala v rozmezí 51. a 58. minuty Bertholdová. V 66. minutě kopaly sparťanky pokutový kop za ruku v pokutovém území. Penaltu s přehledem proměnila Mocová a po 3. ligovém kole má již na svém kontě 5 vstřelených branek.

Po dalších třech střídáních se na kopačkách domácích hráček začalo objevovat ještě více nepřesností a do vyložených šancí se domácí hráčky proti dobře organizovanému soupeři příliš nedostávaly. Naopak v 78. minutě mohla být aktivita Plzně odměněna vstřelenou brankou, ale míč po hlavičce Radové skončil jen na břevně sparťanské branky.

Skóre utkání zůstalo beze změny a tak si letenské fotbalistky připsaly vítězství i ve 3. kole, když porazily Plzeň 4:0.

"Do dnešního utkání jsme udělali několik změn, oproti poslednímu utkání v Brně. Čeká nás o víkendu utkání v Potsdami a tak do hry vůbec nezasáhly Dorsey, Vyštejnová, Kladrubská a Odehnalová. Byl to zápas dvou rozdílných poločasů. V prvním poločase jsme byli aktivní, plnili taktické pokyny a hra fungovala, mimo vstřelených 3 branek, jsme si vytvořili ještě další 4 dobré brankové příležitosti. Naopak druhý poločas byl z naší strany pasivní, plný nepřesností, nevynucených chyb a byli jsme příliš pohodlní. Čekal jsem dnes mnohem více od střídajících hráček, které bohužel nenavázaly na hru hráček, které nahradily," zhodnotil utkání trenér Janota.

AC Sparta Praha - FC Viktoria Plzeň 4:0 (3:0)

Branky: 28., 66. Mocová, 20. Halinen, 32. Nepokojová

Sestava Sparty: Pižlová-Dlasková, Raben, Kavalová, Strom - Halinen (64. Bužková), Bertholdová (60. Koubová), Martínková, Nepokojová (46. Ringelová) - Mocová (72. Stárová), Kolander (46. Stašková).