AC Sparta Praha

Ženy

Úvod - Novinky - Zpravodajství

 • 28. 6. 2001 | 15:04

  Stará garda Větrušic – Ženy Sparty Praha 5:5, přátelský duel

  Větrušice/Praha – V posledním utkání sezony remizovaly prvoligové fotbalistky Sparty Praha ve Větrušicích s místní starou gardou 5:5, když dvakrát se střelecky prosadila Došková, po jedné brance přidaly Fuchsová a dvě posily Irena Martínková a Machová.

 • 25. 6. 2001 | 13:26

  Los Ligy mistryň šestého července

  Praha – Los premiérového ročníku fotbalové Ligy mistryň se uskuteční šestého července v Německu při příležitosti finálových bojů evropské šampionátu žen. V osudí se ocitne i jmenovka se jménem AC Sparta Praha, neboť letenské družstvo se tohoto prestižního klání zúčastní. Boje v osmi základních skupinách po čtyřech účastnících proběhnou dvacátého až dvacátého čtvrtého září nebo prvního až pátého října. Losování čtvrtfinálových skupin je na programu patnáctého listopadu.

 • 24. 6. 2001 | 16:32

  Sparťanka Marková rozstřílela Maďarky

  Velké Pavlovice/Praha – Výrazným způsobem promluvily fotbalistky Sparty Praha do hry reprezentační devatenáctky na víkendovém turnaji v Lanžhotě a Velkých Pavlovicích. Brankářka Taušová, Mouchová, jež přichází do družstva trenéra Žovince z Předměřic, a útočnice Marková přispěly k celkovému prvenství českého výběru.

 • 21. 6. 2001 | 20:26

  Stará garda mužů Tempa – Ženy Sparty Praha 3:4 (1:2), výsledek přátelského zápasu

  Praha – V přátelském střetnutí porazily ve čtvrtek fotbalistky Sparty Praha, mistryně republiky, na hřišti pražského Tempa Starou gardu Tempa 4:3, když dvě branky vstřelila jedna z nových posil Lucie Martínková, do černého se dále trefily Heroldová a Zuzaníková.

 • 18. 6. 2001 | 16:31

  Dvě pátá místa v žákovských ligách

  Praha – Fotbalový oddíl žen AC Sparta Praha má v soutěži žákovská družstva. Mladší žákyně v první lize obsadily páté místo, starší pak v první lize skončily rovněž páté. I. liga mladších žákyň 2000/2001

 • 16. 6. 2001 | 20:19

  Trenér Žovinec: Potěšily nás sympatie pracovníků Sparty!

  Praha (Modřany) – S pohárem za titul mistra vyrazily v sobotu večer po výhře nad Slavií fotbalistky Sparty Praha do nenápadné, avšak příjemné vinárny Pod vinicí v Modřanech, aby oslavily prvenství a účast v premiérovém ročníku Ligy mistryň. Titul zde tak oslavily už podruhé. Personál vinárny si fotbalových šampionek tak vážil, že připravil ubrousky ve sparťanských barvách – rudé, modré a žluté. Hráčky ani nepostřehly, že se s nimi neradoval předseda oddílu Otto Beichel, který žil zřejmě už valnou hromadou fotbalového svazu… Masér Jozef Svätý demontoval zbrusu nový pohár pro mistryně a posléze jej naplnil šampaňským. Potřetí v krátké době se na scéně objevily mistrovské doutníky. Spokojen byl pochopitelně i trenér Dušan Žovinec, muž, který získal se sparťankami všechny české tituly po rozdělení federace. „Je to správný fotbalový blázen, neumím si představit, že bychom pod jiným trenérem dosáhly takových úspěchů,“ uvedla kapitánka týmu Marcela Mázlová. „Tohoto titulu si velice cením. Už kvůli tomu, že na nás Otrokovice velice zle dotíraly. Navíc hodně mých fotbalistek absolvovalo kvalifikaci mistrovství Evropy. A pak, v sázce byla poprvé Liga mistryň. Jsem velice rád, že právě Sparta bude prvním ženským fotbalovým družstvem u nás, který bude psát první řádky v historii této vznikající prestižní evropské elitní klubové soutěže,“ uvedl trenér Žovinec a pokračoval v rozhovoru.

 • 16. 6. 2001 | 15:49

  Korunovace mistryň – pět hráček se radovalo poprvé

  Vraňany – Po skončení posledního ligového utkání sezony ve Vraňanech se Slavií byly fotbalistky Sparty Praha oceněny za mistrovský titul. Zlaté medaile jim předal Jan Obst, který do nedělní valné hromady je v čele fotbalového svazu. V 15:35 se rozlehl vraňanským stadionkem aplaus, protože kapitánka Sparty Marcela Mázlová převzala do rukou pohár pro mistra ligy. Vzápětí byla postříkána z několika lahví šampaňského. Po rozdělení federace patří pvrenství výlučně hráčkám v rudých dresech. Na rozloučení s působením v A družstvu obdržely na památku sparťanský dres Pavlína Ščasná, která odchází do Bayernu Mnichov, a dlouholetá opora Hana Filipová.

 • 16. 6. 2001 | 15:48

  Sparta Praha – Slavia Praha 3:1 (1:0), výsledek posledního kola nejvyšší soutěže žen

  Vraňany – V posledním kole první ligy žen zvítězily v sobotu na domácím trávníku ve Vraňanech fotbalistky Sparty Praha nad Slavií Praha 3:1 a potvrdily tak prvenství. Branky vstřelily Záhoříková (penalta), Došková a Kohoutová. Družstvo trenéra Dušana Žovince hrálo od 64. minuty bez vyloučené Chlumecké. Obhajoba titulu zároveň znamená účast v premiérovém ročníku Ligy mistryň.

 • 15. 6. 2001 | 9:52

  Rekordmanka Kohoutová před závěrečným zápasem sezony se Slavií: Tento titul je pro mě obzvlášť milý!

  Praha – Fotbalistky Sparty Praha sbírají tituly jako na běžícím pásu. Proto bylo náročné spočítat, která z hráček družstva trenéra Dušana Žovince jich má na svém kontě nejvíce. Rekordmankou by měla být Simona Kohoutová. Pohledné ženě, jež je oporou na levém kraji obrany, pověsí v sobotu (16. 6.) ve Vraňanech po posledním prvoligovém utkáni sezony se Slavií (začátek ve 13.30) už desátou mistrovskou medaili! „Poslední titul bývá vždycky nejmilejší. Ten letošní je však pro mě obzvlášť milý. Po dlouhé době jsme ho musely vybojovat, protože Otrokovice byly velice nepříjemným a těžkým soupeřem,“ uvedla Kohoutová.

 • 14. 6. 2001 | 9:15

  Sportcentrum YMCA? Ideální příprava před Ligou mistryň!

  Praha – Sportcentrum YMCA v Praze se stalo vyhledávaným místem pro fotbalový klub AC Sparta Praha. Důvod? Výborné podmínky pro kondiční a rehabilitační cvičení. Sportcentrum YMCA využívaly i mimořádně úspěšné fotbalistky Sparty, které obhájily titul a vybojovaly účast v historicky prvním ročníku Ligy mistryň. Trenér Dušan Žovinec počítá s tím, že před přímou konfrontací s elitou Evropy budou jeho hráčky ladit formu nadále i ve Sportcentru YMCA.

 • 10. 6. 2001 | 19:54

  Sparťanky oslavily Ligu mistryň šampaňským

  Vranovice – Zhruba třicet kilometrů od Brna ve Vranovicích se v neděli naplnil sen fotbalistek Sparty Praha o účasti v prvním ročníku Ligy mistryň a také o obhajobě titulu. Družstvo trenéra Dušana Žovince porazilo navzdory lijáku Zeman Brno 3:1 (dva góly Došková a jednou mířila mezi tři tyče Marková) a kolo před koncem první ligy žen může slavit. Na druhé Otrokovice mají sparťanky pětibodový náskok.

 • 10. 6. 2001 | 16:36

  Zeman Brno – Sparta Praha 1:3 (konec zápasu), po mužích si zahrají Ligu mistrů i ženy!

  Vranovice – Ve Vranovicích u Brna rozhodly v neděli fotbalistky Sparty Praha o obhajobě titulu a účasti v prvním ročníku Ligy mistryň. Nad Zeman Brno zvítězily 3:1 (2:0) a kolo před koncem nejvyšší soutěže nemohou být v tabulce na prvním místě dostiženy. Dva góly vsítila Došková, jednou se trefila Marková.

 • 10. 6. 2001 | 13:04

  Trenér Žovinec chladí dvanáct lahví šampaňského

  Dálnice směr z Prahy na Brno – V momentálně nejsilnějším složení vyrazila v neděli po poledni autobusem z Letné výprava fotbalistek Sparty Praha do Vranovic u Brna (chybí kvůli dovolené Ščasná a Mašková).. V 17.00 hodin zde nastoupí k předposlednímu ligovému utkání sezony proti Zemanu Brno. V sázce je start v premiérovém ročníku Ligy mistryň, ke kterému stačí z Moravy odvézt bod. Otrokovice, největší soupeř sparťanek, porazily těsně Slavii 1:0, takže se dotáhly na dva body. Sparťanky mají však před nimi náskok jednoho bodu, zápas k dobru a lepší vzájemnou bilanci.

 • 8. 6. 2001 | 11:13

  Kapitánka Mázlová: O Lize mistryň rozhodneme už v neděli proti Brnu!

  Praha – V neděli 10. června v 17.00 nastoupí fotbalistky Sparty Praha ve Vranovicích u Brna k předposlednímu prvoligovému utkání sezony. Pokud v duelu se Zemanem Brno (on-line přenos na internetových stránkách Sparty a teletextu Nova – strana 890) vybojují alespoň bod, obhájí titul a navíc se stanou účastnicemi historicky prvního ročníku Ligy mistryň. „Pevně věřím, že v neděli uděláme rozhodující krok k účasti v Lize mistryň. Nic jiného nepřipouštím. Prestižní evropská klubová soutěž je pro nás velkou výzvou, nenecháme se o ni připravit,“ rezolutně prohlásila kapitánka Sparty Marcela Mázlová.

 • 7. 6. 2001 | 20:59

  Ženy Sparty Praha – Stará garda Sparta Krč 2:4 (1:2), výsledek čtvrtečního přátelského zápasu

  Praha (Krč) – Ve čtvrtečním odpoledním přátelském utkání prohrály prvoligové fotbalistky Sparty Praha se Starou gardou Sparta Krč na jejím hřišti 2:4 (1:2). Branky sparťanek zaznamenaly Marková a Došková.

 • 2. 6. 2001 | 15:22

  Sparta Praha – DFC Praha 3:0, výsledek zápasu finálové skupiny žen

  Vraňany – Fotbalistky Sparty Praha porazily v sobotu ve finálové skupině nejvyšší soutěže žen na domácím trávníku ve Vraňanech třetí tým tabulky DFC Praha 3:0, když branky vstřelily Došková (2) a Kohoutová. Dvě kola před koncem mají na druhé Otrokovice pětibodový náskok a příští neděli mohou v Brně rozhodnout o obhajobě titulu a účasti v historicky prvním ročníku Ligy mistryň.

 • 1. 6. 2001 | 9:00

  Ženy Sparty jdou do důležitého duelu s DFC s jediným cílem: zvítězit

  Praha – Tři kola před koncem první ligy žen mají fotbalistky Sparty Praha po důležitém vítězství v Otrokovicích blízko k obhajobě titulu a k premiérovému startu v Lize mistryň. Mají pětibodový náskok. Ten chtějí udržet i po sobotním souboji s nepříjemným celkem DFC Praha, který v tabulce figuruje na třetí příčce. Zápas absolvují hráčky v rudých dresech 2. 6. od 13.30 hodin na domácím trávníku ve Vraňanech. Z duelu vám přineseme už poločasový výsledek.

 • 28. 5. 2001 | 11:51

  Brankářka Cílová přemohla bolesti a oslavovala klíčové vítězství

  Praha – S nateklou tváři způsobenou naraženou lícní kostí absolvovala noční návrat autobusem z Otrokovic brankářka Sparty Praha Dagmar Cílová, hrdinka klíčového duelu, v němž letenské fotbalistky vítězstvím udělaly velký krok do premiérového ročníku Ligy mistryň. Když rentgen vyloučil zlomeninu, nemohla gólmanka, jež se blýskla skvělými zákroky (dva byly k vidění i v nedělní hlavní zpravodajské relaci TV Prima), chybět mezi spoluhráčkami. Po příjezdu před půlnocí do hlavního města namodrala a oteklá absolvovala cestu domů vlakem. Během autobusové přepravy Cílová z chladničky vybrala všechny zásoby ledu, aby návrat přežila bez zničujících bolestí.

 • 27. 5. 2001 | 16:49

  Trenér Žovinec skončil ve studené vodě, brankářka Cílová v nemocnoci

  Otrokovice – Dva rozdílné osudy přinesl dramatický zápas finálové skupiny žen v Otrokovicích, v němž fotbalistky Sparty Praha zdolaly Moravanky 2:1 a rázně vykročily do Ligy mistryň. Šťastný trenér Dušan Žovinec musel kvůli sázce skončit v chladných vlnách místního koupaliště. Brankářka Dagmar Cílová, jedna z hrdinek duelu, zraněná po obětavém zákroku, musela do nemocnice.

 • 27. 5. 2001 | 15:20

  Otrokovice – Sparta 1:2 (konec zápasu), 27. 5., 13.30, on-line přenos, klíčový zápas finálové skupiny žen o titul a Ligu mistryň

  Otrokovice – Fotbalistky Sparty Praha zvítězily v utkání finálové skupiny žen v Otrokovicích 2:1 a mají tři kola před koncem na tohoto soupeře pětibodový náskok. Start v Lize mistryň je blízko. Branky Sparty vstřelily Marková a Heroldová. Za Otrokovice skórovala Dudová.

Fan Shop

 • Dres 2017-2019

  1890 Kč

  Kup

 • Kulich ACS rudo-zlatý bambule

  490 Kč

  Kup

 • Zimní vesta Nike ACS černá

  2090 Kč

  Kup

 • Povlečení kostka pro dospělé

  1150 Kč

  Kup

Pošli odkaz | Nahoru
Generální partner
Platinum partneři