AC Sparta Praha

Ženy

Úvod - Novinky - Zpravodajství

 • 16. 6. 2001 | 15:48

  Sparta Praha – Slavia Praha 3:1 (1:0), výsledek posledního kola nejvyšší soutěže žen

  Vraňany – V posledním kole první ligy žen zvítězily v sobotu na domácím trávníku ve Vraňanech fotbalistky Sparty Praha nad Slavií Praha 3:1 a potvrdily tak prvenství. Branky vstřelily Záhoříková (penalta), Došková a Kohoutová. Družstvo trenéra Dušana Žovince hrálo od 64. minuty bez vyloučené Chlumecké. Obhajoba titulu zároveň znamená účast v premiérovém ročníku Ligy mistryň.

 • 15. 6. 2001 | 9:52

  Rekordmanka Kohoutová před závěrečným zápasem sezony se Slavií: Tento titul je pro mě obzvlášť milý!

  Praha – Fotbalistky Sparty Praha sbírají tituly jako na běžícím pásu. Proto bylo náročné spočítat, která z hráček družstva trenéra Dušana Žovince jich má na svém kontě nejvíce. Rekordmankou by měla být Simona Kohoutová. Pohledné ženě, jež je oporou na levém kraji obrany, pověsí v sobotu (16. 6.) ve Vraňanech po posledním prvoligovém utkáni sezony se Slavií (začátek ve 13.30) už desátou mistrovskou medaili! „Poslední titul bývá vždycky nejmilejší. Ten letošní je však pro mě obzvlášť milý. Po dlouhé době jsme ho musely vybojovat, protože Otrokovice byly velice nepříjemným a těžkým soupeřem,“ uvedla Kohoutová.

 • 14. 6. 2001 | 9:15

  Sportcentrum YMCA? Ideální příprava před Ligou mistryň!

  Praha – Sportcentrum YMCA v Praze se stalo vyhledávaným místem pro fotbalový klub AC Sparta Praha. Důvod? Výborné podmínky pro kondiční a rehabilitační cvičení. Sportcentrum YMCA využívaly i mimořádně úspěšné fotbalistky Sparty, které obhájily titul a vybojovaly účast v historicky prvním ročníku Ligy mistryň. Trenér Dušan Žovinec počítá s tím, že před přímou konfrontací s elitou Evropy budou jeho hráčky ladit formu nadále i ve Sportcentru YMCA.

 • 10. 6. 2001 | 19:54

  Sparťanky oslavily Ligu mistryň šampaňským

  Vranovice – Zhruba třicet kilometrů od Brna ve Vranovicích se v neděli naplnil sen fotbalistek Sparty Praha o účasti v prvním ročníku Ligy mistryň a také o obhajobě titulu. Družstvo trenéra Dušana Žovince porazilo navzdory lijáku Zeman Brno 3:1 (dva góly Došková a jednou mířila mezi tři tyče Marková) a kolo před koncem první ligy žen může slavit. Na druhé Otrokovice mají sparťanky pětibodový náskok.

 • 10. 6. 2001 | 16:36

  Zeman Brno – Sparta Praha 1:3 (konec zápasu), po mužích si zahrají Ligu mistrů i ženy!

  Vranovice – Ve Vranovicích u Brna rozhodly v neděli fotbalistky Sparty Praha o obhajobě titulu a účasti v prvním ročníku Ligy mistryň. Nad Zeman Brno zvítězily 3:1 (2:0) a kolo před koncem nejvyšší soutěže nemohou být v tabulce na prvním místě dostiženy. Dva góly vsítila Došková, jednou se trefila Marková.

 • 10. 6. 2001 | 13:04

  Trenér Žovinec chladí dvanáct lahví šampaňského

  Dálnice směr z Prahy na Brno – V momentálně nejsilnějším složení vyrazila v neděli po poledni autobusem z Letné výprava fotbalistek Sparty Praha do Vranovic u Brna (chybí kvůli dovolené Ščasná a Mašková).. V 17.00 hodin zde nastoupí k předposlednímu ligovému utkání sezony proti Zemanu Brno. V sázce je start v premiérovém ročníku Ligy mistryň, ke kterému stačí z Moravy odvézt bod. Otrokovice, největší soupeř sparťanek, porazily těsně Slavii 1:0, takže se dotáhly na dva body. Sparťanky mají však před nimi náskok jednoho bodu, zápas k dobru a lepší vzájemnou bilanci.

 • 8. 6. 2001 | 11:13

  Kapitánka Mázlová: O Lize mistryň rozhodneme už v neděli proti Brnu!

  Praha – V neděli 10. června v 17.00 nastoupí fotbalistky Sparty Praha ve Vranovicích u Brna k předposlednímu prvoligovému utkání sezony. Pokud v duelu se Zemanem Brno (on-line přenos na internetových stránkách Sparty a teletextu Nova – strana 890) vybojují alespoň bod, obhájí titul a navíc se stanou účastnicemi historicky prvního ročníku Ligy mistryň. „Pevně věřím, že v neděli uděláme rozhodující krok k účasti v Lize mistryň. Nic jiného nepřipouštím. Prestižní evropská klubová soutěž je pro nás velkou výzvou, nenecháme se o ni připravit,“ rezolutně prohlásila kapitánka Sparty Marcela Mázlová.

 • 7. 6. 2001 | 20:59

  Ženy Sparty Praha – Stará garda Sparta Krč 2:4 (1:2), výsledek čtvrtečního přátelského zápasu

  Praha (Krč) – Ve čtvrtečním odpoledním přátelském utkání prohrály prvoligové fotbalistky Sparty Praha se Starou gardou Sparta Krč na jejím hřišti 2:4 (1:2). Branky sparťanek zaznamenaly Marková a Došková.

 • 2. 6. 2001 | 15:22

  Sparta Praha – DFC Praha 3:0, výsledek zápasu finálové skupiny žen

  Vraňany – Fotbalistky Sparty Praha porazily v sobotu ve finálové skupině nejvyšší soutěže žen na domácím trávníku ve Vraňanech třetí tým tabulky DFC Praha 3:0, když branky vstřelily Došková (2) a Kohoutová. Dvě kola před koncem mají na druhé Otrokovice pětibodový náskok a příští neděli mohou v Brně rozhodnout o obhajobě titulu a účasti v historicky prvním ročníku Ligy mistryň.

 • 1. 6. 2001 | 9:00

  Ženy Sparty jdou do důležitého duelu s DFC s jediným cílem: zvítězit

  Praha – Tři kola před koncem první ligy žen mají fotbalistky Sparty Praha po důležitém vítězství v Otrokovicích blízko k obhajobě titulu a k premiérovému startu v Lize mistryň. Mají pětibodový náskok. Ten chtějí udržet i po sobotním souboji s nepříjemným celkem DFC Praha, který v tabulce figuruje na třetí příčce. Zápas absolvují hráčky v rudých dresech 2. 6. od 13.30 hodin na domácím trávníku ve Vraňanech. Z duelu vám přineseme už poločasový výsledek.

 • 28. 5. 2001 | 11:51

  Brankářka Cílová přemohla bolesti a oslavovala klíčové vítězství

  Praha – S nateklou tváři způsobenou naraženou lícní kostí absolvovala noční návrat autobusem z Otrokovic brankářka Sparty Praha Dagmar Cílová, hrdinka klíčového duelu, v němž letenské fotbalistky vítězstvím udělaly velký krok do premiérového ročníku Ligy mistryň. Když rentgen vyloučil zlomeninu, nemohla gólmanka, jež se blýskla skvělými zákroky (dva byly k vidění i v nedělní hlavní zpravodajské relaci TV Prima), chybět mezi spoluhráčkami. Po příjezdu před půlnocí do hlavního města namodrala a oteklá absolvovala cestu domů vlakem. Během autobusové přepravy Cílová z chladničky vybrala všechny zásoby ledu, aby návrat přežila bez zničujících bolestí.

 • 27. 5. 2001 | 16:49

  Trenér Žovinec skončil ve studené vodě, brankářka Cílová v nemocnoci

  Otrokovice – Dva rozdílné osudy přinesl dramatický zápas finálové skupiny žen v Otrokovicích, v němž fotbalistky Sparty Praha zdolaly Moravanky 2:1 a rázně vykročily do Ligy mistryň. Šťastný trenér Dušan Žovinec musel kvůli sázce skončit v chladných vlnách místního koupaliště. Brankářka Dagmar Cílová, jedna z hrdinek duelu, zraněná po obětavém zákroku, musela do nemocnice.

 • 27. 5. 2001 | 15:20

  Otrokovice – Sparta 1:2 (konec zápasu), 27. 5., 13.30, on-line přenos, klíčový zápas finálové skupiny žen o titul a Ligu mistryň

  Otrokovice – Fotbalistky Sparty Praha zvítězily v utkání finálové skupiny žen v Otrokovicích 2:1 a mají tři kola před koncem na tohoto soupeře pětibodový náskok. Start v Lize mistryň je blízko. Branky Sparty vstřelily Marková a Heroldová. Za Otrokovice skórovala Dudová.

 • 27. 5. 2001 | 11:45

  Dokonalá izolace před bitvou o Ligu mistryň

  Rusava (Hostýnské vrchy) – Když trenér fotbalistek Sparty Praha Dušan Žovinec projevil přání, aby jeho svěřenkyně před zápasem v Otrokovicích, v němž jde nejen o titul, ale i o Ligu mistryň, přespaly v klidném prostředí nedaleko dějiště duelu, netušil, že jeho představy budou dokonale překonány. Až na jednu výjimku, totiž v rekreačním zařízení Rusava, v nádherném prostředí Hostýnských vrchů, žádná z hráček, avšak ani nikdo z členů realizačního týmu neměl signál na mobilním telefonu, na pokojích chyběly televize. Proto mohl Žovinec před sobotní večerkou ve 22.30 s typickým sarkasmem říci: „Tak holky, v půl jedenácté zalehněte. Můžete si však klidně volat z mobilu a koukat na televizi.“ Věděl, že životospráva je zásahem vyšší moci zaručena. Izolace byla perfektní.

 • 26. 5. 2001 | 18:31

  Kapitánka Mázlova v neděli v Otrokovicích řekne hráčkám: Jdeme je roznést! (on-line přenos, 27. 5., 13.30)

  96 km dálnice směrem na Brno – Během krátkého odpočinku na 96 km dálnice ve směru na Brno při cestě na nedělní zápas v Otrokovicích se sparťankám v hlavě honily myšlenky, jak zítřejší mimořádný duel dopadne. Převládá optimismus a sebedůvěra. „S holkami si před utkáním bojovně zakřičíme a řeknu jim, že soupeře jdeme roznést,“ rezolutně prohlásila kapitánka družstva Marcela Mázlová.

 • 26. 5. 2001 | 17:22

  Došková s Češpivovou si chtějí po maturitě nadělit dárek – výhru v Otrokovicích

  Čechy – S úlevou, že mají za sebou maturitu, zkoušku dospělosti, se vypravily v sobotu na Moravu dvě fotbalistky Sparty – kanonýrka Kateřina Došková a záložnice Kateřina Češpivová. Obě touží úspěšný týden vyšperkovat vítězstvím v nedělním duelu v Otrokovicích. „Já věřím v náš úspěch vždycky,“ rezolutně prohlásila za jízdy autobusem Došková. „Musíme vyhrát,“ dodala Češpivová.

 • 26. 5. 2001 | 17:19

  Fuchsová: Otrokovice? Můj největší zápas!

  Čechy – Během bleskového rozhovoru za jízdy autobusem na Moravu prozradila Milada Fuchsová, jarní posila Sparty, že nedělní utkání v Otrokovicích je pro ni zatím nejdůležitějším v životě. „Družstvu jde o hodně. V sázce je Liga mistryň. Pro mě navíc první mistrovský titul,“ svěřovala se Fuchsová.

 • 26. 5. 2001 | 17:17

  Sparťanky se před Otrokovicemi „nadopovaly“ banány, pomeranči a jablky

  Praha/Čechy – V 16.20 hodin v sobotu se od stadionu v Praze na Letné odlepil autobus s fotbalistkami Sparty Praha, které vyrazily směr Morava. V neděli totiž od 13.30 hodin absolvují v Otrokovicích (on-line přenos) zřejmě rozhodující bitvu o titul a o účast v Lize mistryň. Pražanky mají v tabulce před Otrokovicemi dvoubodový náskok. Po tomto duelu už zbývají v nejvyšší soutěži žen jen tři kola. Případná výhra nad nebezpečným soupeřem by tak sparťanky výrazně posunula k vysněnému prvenství. Do autobusu nenastoupily Fedorková, jež má problémy s hlídáním dětí, a Ščasná, která v pondělí maturuje, takže finišuje s učením. Obě dorazí do dějiště střetnutí zítra.

 • 25. 5. 2001 | 7:36

  Sparťanky čeká v neděli klíčová bitva s Otrokovicemi o zlato, z níž přineseme on-line přenos

  Praha - V neděli 27. 5. ve 13.30 hodin nastoupí fotbalistky Sparty Praha v Otrokovicích ke zřejmě rozhodujícímu zápasu o titul a účast v Lize mistryň. Před moravským soupeřem, kterému v posledním vzájemném měření sil doma podlehly 0:1, mají dvoubodový náskok. Očekává se mimořádně bouřlivé prostředí, návštěva kolem dvou tisíc diváků. „Hráčkám věřím. Vědí, co je v sázce, pro úspěch určitě udělají maximum. Jsem přesvědčen o tom, že se druhá porážka s Otrokovicemi nebude opakovat. Střetnutí to však bude náročné, v sázce je opravdu hodně,“ uvedl na adresu duelu trenér sparťanek Dušan Žovinec, jenž se svými svěřenkyněmi vyráží na horkou otrokovickou půdu v sobotu v 16.00 hodin (z utkání vám na internetových stránkách Sparty přineseme on-line přenos, dodáme i aktuální informace z cesty na Moravu).

 • 21. 5. 2001 | 16:12

  Ščasná věří, že získá pátý titul

  Praha - Je jí devatenáct, přesto má za sebou řadu velký úspěchů. Pavlína Ščasná, jeden z největších českých ženských fotbalových talentů, se stala v roce 1998 nejlepší hráčkou roku. Pak dvakrát obsadila stříbrnou příčku. K tomu čtyři mistrovské tituly v dresu Sparty. Vizitkou jako zvon, se může pochlubit výborná záložnice, která by měla tuto neděli sehrát v družstvu trenéra Žovince klíčovou roli ve zřejmě rozhodujícím utkání o titul v Otrokovicích. „Věřím, že v této sezoně získám pátý titul. Přestože jsou Otrokovice silným soupeřem. Kdybych o našem prvenství nebyla přesvědčena, nemohla bych hrát za Spartu. Je však dobře, že je větší konkurence. Soutěži a fotbalu to určitě prospívá,“ konstatovala Ščasná.

Fan Shop

 • Dres 2017-2019

  1890 Kč

  Kup

 • Šála ACS Hradčany

  350 Kč

  Kup

 • Kšiltovka logo Sparta

  390 Kč

  Kup

 • Povlečení kostka pro dospělé

  1150 Kč

  Kup

Pošli odkaz | Nahoru
Generální partner
Platinum partneři