Lucie Martínková touží po prvním mistrovském titulu

• 10. 2. 2002 | 20:42

Sparťanky skončily druhé na mezinárodním halovém turnaji v Plzni

• 9. 2. 2002 | 21:03

Sparťanka Došková vyhlášena nejlepší hráčkou halového turnaje v Hradci Králové

Hradec Králové – Předčasný dárek k dvacátým narozeninám (20. února) si nadělila v Hradci Králové útočnice fotbalového družstva AC Sparta Praha Kateřina Došková. Na respektovaném halovém turnaji Infotech Cup 2002 byla vyhlášena nejlepší hráčkou. „V průběhu turnaje jsem s tím příliš nepočítala. Když jsme však v utkání o bronz dvakrát skórovala, trochu jsem o tom začala přemýšlet,“ konstatovala sympatická dívka, jež zopakovala triumf z loňského roku.

• 9. 2. 2002 | 21:02

Fotbalistky Sparty Praha obsadily na nejprestižnějším tuzemském halovém turnaji třetí místo

Hradec Králové – Fotbalistky Sparty Praha skončily v sobotu na nejprestižnějším tuzemském halovém turnaji Infotech Cup 2002, který se za účasti dvanácti družstev (sedm domácích prvoligových, pět zahraničních včetně mistra Polska a Slovenska) uskutečnil v prostorách TJ Slavia Hradec Králové, na třetím místě. Svěřenkyně trenéra Dušana Žovince v šesti duelech hraných dvanáct minut 5 + 1 neokusily hořkost porážky. Čtyřikrát zvítězily, dvakrát remizovaly, skóre 11:2. Turnaj vyhrály pořádající fotbalistky Hradce Králové, druhá příčka patří slovenskému Žiaru nad Hronom. V boji o bronz zdolaly sparťanky polského šampiona Sosnowiec 3:1. Útočnice letenského celku Kateřina Došková byla vyhlášena nejlepší fotbalistkou turnaje. Brankářka Dagmar Cílová, která v Hradci Králové hostuje ze Sparty, nejlepší gólmankou.

• 6. 2. 2002 | 21:41

Nedělní halový turnaj v Plzni ve znamení sparťanského mládí

Praha – V neděli 10. února se v Plzni uskuteční halový turnaj v ženské kopané, který patří mezi nejkvalitnější u nás. Spartu Praha budou reprezentovat hráčky mladších ročníku. „Nebude chybět Slavia Praha. Od našich mladých hráček očekávám, že se zdravě poperou o co nejlepší umístění,“ konstatoval manažer oddílu žen Dušan Žovinec, jenž bude klání sledovat z tribuny, protože tým povedou trenéři druholigového béčka.

• 6. 2. 2002 | 21:40

Sparťanky se v sobotu zúčastní nejprestižnějšího tuzemského halového turnaje

Praha – Fotbalistky Sparty Praha znají nominaci na nejprestižnější tuzemský halový turnaj Infotech Cup 2002, který se uskuteční v sobotu 9. února v hale TJ Slavia Hradec Králové. Trenér Dušan Žovinec nominoval nejkvalitnější hráčky, přestože umístění není pro něj prioritním úkolem. „Do turnaje půjdeme z plné přípravy. Po náročném soustředění v Blšanech zaměřeném na kondici jsme i tento týden pokračovali v běhání. Halové turnaje přinášejí rizika v podobě zranění. Beru je však jako zpestření pro svěřenkyně. I když umístění není pro mě podstatné, budeme přesto chtít jméno klubu co nejlépe reprezentovat,“ uvedl Žovinec, jenž vsadil na nejlepší fotbalistky družstva. V minulém ročníku skončily třetí, v minulosti se radovaly i z prvenství.

• 2. 2. 2002 | 20:47

Fotbalistky Sparty Praha tvrdě trénují na dvoudenním soustředění v Blšanech

Blšany - V areálu prvoligového fotbalového klubu FK Chmel Blšany prožily v sobotu 2. února fotbalistky AC Sparta Praha, vedoucí družstvo první ligy a obhájce mistrovského titulu, náročný den. Dopoledne a odpoledne naběhaly kolem deseti kilometrů, přičemž trenér Dušan Žovinec jim náročné dávky zpestřil výběhy do kopce či prvky, které nepostrádaly dynamiku a rychlost. „S přístupem hráček jsem spokojen. Do přípravy daly maximum. A to je v neděli čekají ještě dva tvrdé tréninky,“ pochvaloval si Žovinec.

• 25. 1. 2002 | 8:36

Šance pro nadaná děvčata

• 25. 1. 2002 | 8:35

Starší juniorky skončily na turnaji v Milovicích druhé

Praha – Starší juniorky Sparty Praha vybojovaly na halovém turnaji v Milovicích druhé místo. Na prvním místě skončil Hradec Králové, třetí příčka připadla Ředicím.

• 25. 1. 2002 | 8:34

Béčko žen vyhrálo halový turnaj v Trutnově

Praha – B družstvo fotbalistek Sparty Praha,posílené o některé hráčky A celku,vyhrálo halový turnaj v Trutnově, jehož se dále zúčastnily Hradec Králové, Janov, Trutnov, Předměřice, Česká Lípa a Ředice.

• 25. 1. 2002 | 8:33

Sparťanky mají do přípravy chuť

Praha – První tři tréninkové dny zimní přípravy mají za sebou fotbalistky Sparty Praha. Trenér Dušan Žovinec je s nasazením a přístupem děvčat spokojen. „Na hráčkách je vidět, že po delší přestávce mají chuť. Potěšilo mě, že většina z nich se připravovala individuálně,“ poznamenal lodivod. „Měla jsem z počátku zdravotní problémy, jakmile však pominuly, pracovala jsem na sobě,“ konstatovala například záložnice Pavla Macková. „To já jsem trénovala s fotbalisty Hovorčovic,“ přidala se středopolařka Kateřina Češpivová.

• 20. 1. 2002 | 18:47

Obhájkyně titulu zahajují zimní přípravu

Praha – V pondělí 21. ledna zahájí fotbalistky Sparty Praha, obhájkyně mistrovského titulu a nejlepší podzimní tým první ligy, přípravu na jarní část sezony. V areálu vysoké školy v Praze – Suchdole je čeká kromě běhání i bazén. V úterý a ve čtvrtek bude družstvo trenéra Dušana Žovince využívat areál na Letné.

• 8. 1. 2002 | 11:29

Prvoligové družstvo sparťanek posílila slávistka Cíglbauerová

Praha – Výraznou posilou prvoligového družstva fotbalistek Sparty Praha, které jsou podzimním mistrem, se stala slávistka Věra Cíglbauerová (1983), juniorská reprezentantka a členka širšího kádru seniorské reprezentace.

• 8. 1. 2002 | 11:28

Úspěch starších žákyň v Hradci Králové

Praha – Na halovém turnaji v Hradci Králové uspěly starší žákyně Sparty Praha, které v konkurenci šesti týmů obsadily druhé místo za domácím celkem DFC Slavia Hradec Králové, když třikrát zvítězily a dvakrát remizovaly. Dokázaly zdolat i první družstvo turnaje. Lucie Roubíčková byla vyhlášena nejlepší brankářkou.

• 9. 12. 2001 | 11:47

Sparťanka Záhoříková byla vyhlášena nejlepší českou fotbalistou roku 2001

Praha (Letná) - Na sobotním plesu Pražského fotbalového svazu v Lucerně byla vyhlášena nejlepší českou fotbalistkou pro rok 2001 obránkyně Sparty Praha Lenka Záhoříková. Dvaadvacetiletá hráčka mistrovského celku v bitvě o prvenství v anketě Fotbalistka roku 2001 odsunula na další medailová umístění dvojici z Otrokovic Ivetu Dudovou a Evu Kňavovou. Její náskok byl velice těsný – šest bodů. Druhá Dudová získala dokonce stejný počet bodů jako bronzová Kňavová. O jejich pořadí tak rozhodlo, kolikrát byly tipovány jako první. V elitní jedenáctce je po čtyřech hráčkách Sparty Praha a Otrokovic, z klubů, které svádějí tuhý boj o mistrovský titul. Po jedné fotbalistce je ze Zemanu Brno, DFC Praha a Bayernu Mnichov.

• 24. 11. 2001 | 17:15

Sparta Praha – Brno 3:0 (1:0), sobotní výsledek 14. kola první ligy žen

Vraňany – V posledním podzimním kole nejvyšší soutěže žen zdolaly v sobotu na domácím trávníku ve Vraňanech fotbalistky Sparty Praha Brno 3:0, když dvakrát skórovala Chlumecká, jednou Macková. Největší soupeř, Otrokovice, vyhrál v Hradci Králové 1:0, a tak při stejném počtu bodů přezimují díky lepšímu skóre sparťanky jako první. Podzimní bilance sparťanek: 13 výher, 1 prohra, skóre 57:10, 39 bodů.

• 18. 11. 2001 | 13:36

Reprezentační brankářka Pincová má velkou tržnou ránu

Praha (Letná) – Reprezentační brankářka a jednička mezi třemi tyčemi v prvoligovém družstvu Sparty Praha Zuzana Pincová ví, že pro ni podzimní sezona skončila. V sobotním mezistátním utkání s Francií v Drnovicích byla vážně zraněna v samotném začátku. Tržná rána na pravém stehně si vyžádala okamžitý lékařský zákrok v nemocnici.

• 14. 11. 2001 | 18:13

Družstvo sparťanek vede svojí skupiny druhé ligy žen

Praha (Letná) - Závěrečné výsledky fotbalistek Sparty Praha B ve východní skupině II. ligy. Nad Janovem nad Nisou vyhrály 10:1 a nad Českou Lípou 7:0. V tabulce jim patří první místo s tříbodovým náskokem na druhou Krásnou Studánku. Bilance: 10 výher, 1 remíza, 0 proher, skóre 83:7, 31 bodů.

• 10. 11. 2001 | 16:37

Výhra žen Sparty v Otrokovicích: potoky slivovice a statečný běh trenéra Žovince

Bánov – Těsně za Bánovem skončil pětikilometrový běh trenér sparťanek Dušana Žovince, jenž před soubojem s Otrokocemi o první místo v tabulce nejvyšší soutěže žen slíbil svým děvčatům, že v případě výhry uběhne pět tisíc metrů. Posílen slivovicí, která v Banově přes prohru Otrokovic tekla proudem, se vydal do statečného běhu. Hráčky byly dlouho nemilosrdné, avšak za Bánovem svého „despotu“ zbavily útrap. „Je to chlap, dodržel slovo, dřel,“ znělo autobusem za šťastného křepčení celé výpravy, která se zmítala v opojném stěstí. První příčka v nejvyšší soutěži žen, která spustila vlnu opojného štěstí, byla pro sparťanky dlouho obrovským zážitkem.