Junioři zakončili sezonu vítězstvím ve Znojmě

Úvod - Novinky - Zpravodajství - Rezervní tým

26. 5. 2012 | 19:14zpět na seznam novinek

V posledním kole druhé fotbalové ligy se sparťanští junioři představili na hřišti Znojma. Trenér Zdeněk Svoboda se musel obejít hned bez trojice stabilních opor – Zdeňka Folprechta vyřadilo ze hry zranění z minulého kola, Matěj Hybš a Jan Sýkora si plní reprezentační povinnosti u národního týmu do 19 let.

Sparťané i tak ale od úvodních okamžiků diktovali tempo zápasu a svého soupeře do hry příliš nepouštěli. Hned ve 4. minutě se svého strážce zbavil Pavel Kadeřábek, namířil si to rovnou na branku, prudká střela ale skončila nad břevnem. Po deseti minutách hry se do pokutového území probil Adam Jánoš, upadl po souboji se znojemským stoperem Avdićem, sudí Proske ale pokutový kop neodpískal.

Ve 12. minutě našel Kadeřábek zpětnou přihrávkou Mac Honga, který ale v dobré pozici mířil mimo branku. Teprve po dvaceti minutách hry přišla první šance domácího týmu – na odražený balon si seběhl Lukáš, z hranice pokutového území ale mezi tři tyče zamířit nedokázal. Ve 27. minutě pálil z trestného kopu Jánoš a gólman Hrubý měl co dělat, aby jeho tvrdou střelu vyrazil do zámezí. Poslední sparťanská příležitost první půle začala opět u aktivního Kadeřábka – ten našel volného Jurdíka, který ale v gólové šanci promáchl a neuspěla ani následná Jeřábkova dorážka.

Druhý poločas otevřela výstavní rána Milana Jiráska z dobrých pětadvaceti metrů, která orazítkovala břevno znojemské branky. O několik okamžiků později střílel z vápna Jánoš, balon ale proletěl metr vedle tyče. Po hodině hry se do zakončení opět hnal nejlepší hráč zápasu Pavel Kadeřábek a Hrubý jeho střelu s vypětím všech sil vyrazil nad branku.

Sparťanský tlak pokračoval a domácí hráči jen s vypětím všech sil odvraceli nepřestávající ataky hostů z Prahy. V 76. minutě si na centr seběhl Adam Jánoš a povedenou ranou bez přípravy trefil tyč! Zasloužený gólový úspěch tak přišel až deset minut před koncem, kdy povedenou Radovu střelu vyrazil Hrubý pouze k nohám střídajícího Valenty, který s dorážkou už neměl sebemenší problém – 0:1! Sparťanský útočník byl v té chvíli na hřišti sotva pět minut. V samém závěru mohl ještě svůj vynikající výkon korunovat druhou trefou Pavel Kadeřábek, v gólové šanci ale trefil pouze připraveného Hrubého.

Neproměněné šance ale nakonec sparťany mrzet nemusely. Po velice dobrém výkonu zvítězili ve Znojmě 1:0 a rozloučili se s druhou ligou pátým vítězstvím během sedmi posledních zápasů.

1. SC Znojmo – AC Sparta Praha B 0:1 (0:0)