AC Sparta Praha

Zemřel Josef Pešice

Úvod - Novinky - Zpravodajství - Ostatní

18. 12. 2017 | 12:56zpět na seznam novinek

Ve věku 67 let zemřel Josef Pešice, který ve Spartě působil jako hráči, poté i jako mládežnický trenér či asistent u A týmu. Josef Pešice působil také v roli trenéra národního týmu a v poslední době byl součástí reprezentačního týmu do 21 let.

 

Josef Pešice přišel do Sparty už v patnácti letech a hned se zařadil do tehdy výborného dorosteneckého týmu. V letech 1971 – 1975 patřil do základního kádru prvního mužstva, v němž nastoupil ke 207 utkáním a vstřelil 40 gólů. Dlouhá léta pak oblékal dres sparťanské Staré gardy.  

V dorostenecké lize oblékal sparťanský dres čtyři roky a ve všech pomohl našemu týmu k medailovému umístění. „Bylo to krásné období, na které stále velice rád vzpomínám. Dočkal jsem se i mistrovského titulu, což už se nepodařilo v týmu dospělých. V lize se Spartě v první polovině sedmdesátých let moc nevedlo, ale v sezoně 1972/73 po prvenství v Československém poháru se nám v Poháru vítězů podařilo postoupit až do semifinále, kde nás po dvou těsných porážkách 0:1 zastavil hvězdný AC Milán,“ vrací se do svého hráčského období ve Spartě.

Po několika trenérských angažmá na české prvoligové scéně i v kyperském Limassolu se po roce 2000 začal věnovat vyhledávání talentovaných mladíků ve věku od 12 do 15 let. Díky své spolehlivosti a odbornosti vedl i několik reprezentačních mládežnických celků. „Tato práce mě bavila, měl jsem k ní blízko. Z Bohemians se mi podařilo pro Spartu získat Václava Kadlece a částečně jsem se podílel i na výkonnostním růstu Kadeřábka, Krejčího či Holka, které znám od jejich 14 let,“ vyprávěl úspěšný trenér, který před také jako kouč vedl národní mužstvo.

 

 

Čest jeho památce.

Fan Shop

 • Dres 2017-2019

  1890 Kč

  Kup

 • Kulich ACS rudo-zlatý bambule

  490 Kč

  Kup

 • Zimní vesta Nike ACS černá

  2090 Kč

  Kup

 • Povlečení kostka pro dospělé

  1150 Kč

  Kup

Pošli odkaz | Nahoru
Generální partner
Platinum partneři