Výhra nad Itálií

Úvod - Novinky - Zpravodajství - Ostatní

22. 6. 2017 | 9:20zpět na seznam novinek

Česká reprezentace do 21 let zvítězila ve druhém utkání na evropském šampionátu v Polsku 3:1 nad Itálií. Po úvodní prohře s Německem si tak zachovala naději na postup do semifinále. U výhry byli i sparťanští hráči.

Oproti úvodním utkání s Německem nebyl v základní sestavě Michal Sáček. Trenér Vítězslav Lavička udělal několik změn včetně toho, že do základní jedenáctky na post levého obránce nasadil Daniela Holzera. V záložní řadě také od úvodní minuty nastoupil Martin Hašek.

Český tým poslal do vedení kapitán Michal Trávník, soupeř srovnal po přestávce díky gólu Berardiho, ale svěřenci trenéra Lavičky díky gólům Havlíka a Lüftnera nakonec zvítězili 3:1. Akce před gólem na 2:1 začala u Dana Holzera, který vybojoval míč na vlastní polovině a založil rychlý protiútok, který nakonec zakončil přesnou střelou Marek Havlík.

Holzer odehrál celý zápas, Hašek střídal v 66. minutě a Michal Sáček nastoupil na posledních sedm minut, když nahradil Patrika Schicka.

Poslední zápas ve skupině hraje česká reprezentace v sobotu proti Dánsku od 20:45.