Velké premiéry

Úvod - Novinky - Zpravodajství - Ostatní

24. 3. 2016 | 22:44zpět na seznam novinek

Hned trio sparťanských fotbalistů si odbylo svou premiéru v dresu českého A-týmu, který na Letné v přátelském utkání podlehl Skotsku 0:1.

Český výběr měl přitom minimálně v prvním poločase více ze hry. Bořek Dočkal trefil břevno, velké šance si dokázali vypracovat i Martin Frýdek s Pepou Šuralem, jenže nikdo z nich skotského brankáře překonat nedokázal.

Tomáš Koubek s Martinem Frýdkem nastoupili v základní sestavě, stejně jako Dočkal, Šural a Vacek. Frýdek ze hry odstoupil v poločase, Dočkal v 65. minutě a Šural s Vackem v 78., kdy spolu s Pudilem přepustil místo na hřišti právě Lukáši Marečkovi.

Jakub Brabec s Láďou Krejčím do utkání nezasáhli, další příležitost budou mít v úterním utkání ve Stockholmu.

Úspěšné kvalifikační bitvy

V akci byla v průběhu čtvrtka i celá řada dalších současných či kmenových hráčů Sparty.

Matěj Pulkrab, který momentálně hostuje ve Slovanu Liberec, jednou brankou přispěl k vítězství české devatenáctky v prvním utkání elitní fáze kvalifikace na Evropský šampionát, v němž Češi porazili Rumunsko 3:0. Pulkrab nastoupil v základu a odehrál 70 minut, druhý sparťan, Vojta Čmelík, strávil celý zápas pouze na lavičce.

Český výběr do dvaceti let se ve Znojmě střetl v přátelském utkání s Francií a naději na vítězství ztratil až v druhém poločase, kdy inkasoval dvakrát během dvou minut a podlehl 0:2. Celé utkání odehrál Jiří Kulhánek, který momentálně hostuje ve Vlašimi.

Největšího úspěchu v rámci čtvrtečních reprezentačních duelů se však dočkaly sparťanky v dresu českého týmu do 17 let. Ten totiž porazil Maďarky 2:0, vyhrál svou kvalifikační skupinu a poprvé v historii postoupil na mistrovství Evropy. Do duelu nastoupily Kavalová, Khýrová, Kodadová, Siváková a Stašková, přičemž poslední jmenovaná k velké výhře dokonce přispěla gólem. Asistentkou hlavního trenéra je dlouholetá trenérka sparťanských dívek, Eva Haniaková.