Sparta v repre

Úvod - Novinky - Zpravodajství - Ostatní

15. 11. 2017 | 10:14zpět na seznam novinek

Celkem devatenáct hráčů Sparty napříč věkovými kategoriemi i zeměmi bylo v reprezentační přestávce v akci v dresu svých národních týmů. Šest z nich se navíc dokázalo gólově prosadit!

Sáček skóroval v dresu devatenáctky proti San Marinu, Štetina se trefil proti Ukrajině, Pulkrab se prosadil proti Švýcarsku, Sedláček hattrickem sestřelil Lucembursko, Hložek vstřelil dvě branky Německu a Karabec se trefil v duelu s Uruguayí.

Martin FrýdekJosefem Šuralem byli dva sparťané dodatečně nominováni na přípravný turnaj v Kataru, který Jarolímův výběr ovládl poté, co těsně porazil Island a domácí tým. Sparťané zasáhli do obou duelů jako střídající hráči. Šural odehrál oba druhé poločasy, Frýdek do hry zasáhl vždy v průběhu druhého dějství.

Česká jednadvacítka odehrála další dva kvalifikační duely a připsala si plný počet bodů poté, co shodně 3:1 zdolala San Marino a Moldavsko. Michal Sáček potvrdil, že je připravený převzít roli lídra Lavičkova týmu, nastoupil v obou dvou zápasech a v tom prvním se dokonce střelecky prosadil. Do obou utkání zasáhl také Jiří Kulhánek.

Slovenský národní tým v přátelských zápasech podlehl na Ukrajině 1:2, poté v domácím prostředí zdolal Norsko 1:0. Martin DúbravkaLukášem Štetinou odehráli první poločas prvního duelu a sparťanský stoper se dokázal zapsat do statistik úvodní trefou utkání.

Bosenská jednadvacítka s Eldarem ĆivićemZinedinem Mustedanagićem si odvezla parádní výhru 4:0 z Walesu. Ćivić odehrál celé utkání, Zizu nastoupil v 84. minutě.

Česká dvacítka si připsala v Elite Tournamentu body za vítězství 4:1 nad stejně starými Švýcary. 81 minut na hrotu útoku odehrál Matěj Pulkrab a těsně předtím, než přepustil místo Šašinkovi, se dokázal gólově prosadit a stanovit tak konečné skóre.

Česká devatenáctka s přehledem prošla úvodní fází kvalifikace na ME, neztratila jediný bod a dokonce ani jednou neinkasovala. Češi porazili Arménii a Lucembursko shodně 5:0, boje ve skupině zakončili vítězstvím 1:0 nad Skoty. Do všech tří utkání zasáhli Bačkovský, Dudl a Fortelný, o jeden start méně si připsali Ch. Frýdek, DrchalRichard Sedláček. Poslední jmenovaný se navíc blýskl hattrickem do sítě Lucemburska.

Osmnáctka má za sebou úspěšné vystoupení na turnaji ve Španělsku, když porazila 4:1 Nizozemsko, o výhru nad Belgií přišla v samotném závěru a remizovala 1:1, a na závěr porazila Irsko 4:1. Do všech tří utkání zasáhl Dominik Šimáček, David Šnajdr chyběl pouze v duelu s Belgií.

Česká šestnáctka si připsala dva skalpy Německa, které v přípravných zápasech zdolala 2:0 a 4:0. Jediným sparťanem v nominaci byl Adam Hložek, který zasáhl do obou zápasů a v obou případech se dokázal jednou střelecky prosadit.

Adam Karabec má za sebou turnaj v Argentině v dresu české U15. Češi se na turnaji výhry nedočkali a postupně podlehli starším výběrům Paraguaye 2:7, Chile 0:7, Argentiny 2:8, Kolumbie 0:12 a Uruguaye 1:9. Karabec zasáhl do všech zápasů vyjma jednoho a proti Uruguayi se dokonce dokázal střelecky prosadit.